Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kongre Vadisi için Suç Duyurusu

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, İBB'nin Dünya Bankası 2009 Yılı Guvernörler Toplantısı için tasarladığı "Harbiye Kongre Vadisi" projesiyle ile ilgili İBB Başkanı Kadir Topbaş' ın da aralarında bulunduğu yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet GazetesiMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Dünya Bankası 2009 Yılı Guvernörler Toplantısı' için tasarladığı "Harbiye Kongre Vadisi" projesiyle ile ilgili İBB Başkanı Kadir Topbaş' ın da aralarında bulunduğu yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

TMMOB suç duyurusu dilekçesinde, bölgenin tarihi ve kentsel sit alanı ilan edilmesine karşın İBB'nin hukuka aykırı işlem ve eylemlere dayanarak yıkım başlattığını belirtildi. Mimarlar Odası Büyükkent Şubesi Başkanı Eyüp Muhcu , projenin durdurulması için mahkemeye başvurduklarını anımsatarak, "Bölgenin sit alanı ilan edilmesiyle projenin geçerliliği ortadan kalktı. Bunun üzerine mahkeme usulen davanın bitirilmesine karar verdi. Ancak, koruma planı henüz hazırlanmadı. Bölgedeki yapılaşma koşulları belirlenmedi. Keyfi kararlarla yıkım başlatıldı" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kongre-vadisi-icin-suc-duyurusu_60205.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!