Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut Ağı Genişliyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın konut seferberliği planlanan program doğrultusunda sürdürülüyor. Bir yandan dar gelirli vatandaşları konut s

Türkiyeb>Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın konut seferberliği planlanan program doğrultusunda sürdürülüyor. Bir yandan dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak amacı ile konut üretim çalışmalarını yürüten TOKİ bir yandan da kooperatiflere sağladığı kredi desteği ile konut projelerinin planlanan sürede tamamlanmasını amaçlıyor. TOKİ yetkililerinden edinilen bilgiye göre bugüne kadar 38 bin 214 konut kredilendirildi ve buna yönelik olarak da üç ayrı tebliğ çıkarıldı. Buna göre TOKİ acil konut ihtiyacı olan bölgelerdeki inşaat seviyesi yüzde 65 oranda biten konutlarla deprem bölgesindeki inşaat seviyesi yüzde 75 olan konutlara ve diğer bölgelerde inşaat seviyesi yüzde 85 olan konutlara kredi vererek çok sayıda konut inşaatını tamamladı.

Arsa temin çalışmaları
Önümüzdeki yıllarda inşa edilmesi planlanan 100 bin adet konutun inşa edileceği alanlarla ilgili arsaların tapulaştırma işlemleri de sürdürülüyor. TOKİ yetkilileri bu çerçevede idare mülkiyetinde olan toplam 17 bölgede 10 milyon 553 bin metrekare arsa inşaatının hazırlandığını, 33 bölgede 5 milyon metrekare arsanın idare adına tapu devri yapıldığını belirterek, 35 bölgede ise yine 5 milyon metrekare arsanın idare adına tapu devri çalışmasına da devam ettiklerini söylediler. Yetkililer devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından toplam 20 milyon 547 bin metrekare arsa TOKİ’ nin mülkiyetine geçmiş olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-agi-genisliyor_7441.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!