Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konutlara Enerji Kimliği Verilecek

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Soner Aksoy, "Bizim gibi, enerjide dışa bağımlı olan ülkelerde, enerjiyi bir mirasyedi gibi kullanmaya kimsenin hakkı yok" dedi.

Milliyet GazetesiBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Soner Aksoy, "Bizim gibi, enerjide dışa bağımlı olan ülkelerde, enerjiyi bir mirasyedi gibi kullanmaya kimsenin hakkı yok" dedi.

Techem Enerji tarafından düzenlenen 'Enerji Verimliliği ve Konutlarda Uygulamaları' sempozyumunda konuşan Aksoy, Enerji Verimliliği Yasa Tasarısı hakkında bilgi verdi. Aksoy tasarı hükümlerine göre; bütün yeni konutlara enerji kimlik belgesi verileceğini, eski binalar için de en geç 10 yıl içinde Enerji Bakanlığı'ndan ısı kimlik belgesi alınmasının zorunlu olacağını söyledi.

Aksoy, tasarının yasalaşması halinde enerjiyle ilgili derli toplu bir düzenlemenin gerçekleşmiş olacağını söyledi. Techem Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hans Lothar Shafer, Sanayi ve Enerji Komisyonu'nda kabul edilen Enerji Verimliliği Tasarısı'nda merkezi ısıtma sistemlerinin teşvik edilmesinin olumlu bir gelişme olduğunu söyledi.
Pay ölçer üreticisi Techem'in Avrupa'daki deneyimlerini anlatan Shafer, enerji tasarrufuyla ilgili olarak gelişmiş ülkelerde enerji savurganlığını önlemek için bir dizi yasal önlemler alındığını belirtti.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/konutlara-enerji-kimligi-verilecek_51018.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!