Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Konutta Stoklar Eriyor, Günaşırı Yeni Proje Satışa Çıkıyor

Kriz döneminin ardından 2009 yılı sonunda ertelenmiş konut talebi ve ertelenen yatırımlarının yeniden hartekete geçmesiyle, 2010'da konut sektöründeki canlanma tüm hızıyla sürüyor. Artan konut talebine paralel olarak, bir yandan ellerindeki konut stokunu eritmek için kampanyalar düzenleyen konut üreticileri, diğer yandan da geliştirdikleri yeni

Sabah Gazetesi
Konutta Stoklar Eriyor, Günaşırı Yeni Proje Satışa Çıkıyor

Kriz döneminin ardından 2009 yılı sonunda ertelenmiş konut talebi ve ertelenen yatırımlarının yeniden hartekete geçmesiyle, 2010'da konut sektöründeki canlanma tüm hızıyla sürüyor. Artan konut talebine paralel olarak, bir yandan ellerindeki konut stokunu eritmek için kampanyalar düzenleyen konut üreticileri, diğer yandan da geliştirdikleri yeni konut projelerini birbiri ardına satışa sunuyor. 2010'un geridede kalan 5 ayında birçok yeni proje görücüye çıkarken mayıs ayında neredeyse gün aşırı bir proje satışa çıktı. Mayısta inşaat şirketleri 14 yeni projede yaklaşık on bin 250 konutu satışa çıkarttı. Bu ay içinde de yeni projelerini satışa sunmaya hazırlanan şirketler 5 bin 500'ün üzerinde konutu satışa sunacak.

10 bin daire satışa çıktı

Mayıs ayında satışa sunulan projer içinde 2 bin 500 konutla Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun Ataşehir'de inşa ettiği My Towerland projesi öne çıkarken, onu sırasıyla Özyurtlar İnşaat'ın Esenyurt'taki bin 860 konutluk Ntowers projesi, FiYapı'nın Beylikdüzü'ndeki bin 88 konutluk Fi- Life projesi, Garanti Koza'nın Esenyurt'taki 845 konutluk Koza Şehir Akkoza projesi ve Ucra Grup'un Esenyurt'taki 800 konutluk Hane Plus projesi takip etti.

Sur Yapı'dan Çamlıca eteklerine bin 550 konut

Sur Yapı, Çamlıca'nın Ümraniye'ye bakan eteklerinde bin 550 konutluk yeni projesini satışa sunmaya hazırlanıyor. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas "Konsepti, mimarisi, inşaat kalitesi ve kullanılan malzemeleriyle İstanbul'un anıtsal projelerinden birisi olacak" dediği Çamlıca projesinde ön taleplerin alınmaya başlandığını belirtti. 3 etaptan oluşacak projenin 2013 yılında tamamlanması planlanıyor. Toplam yatırım bedeli 500 milyon dolar olan projenin yarısından fazlasını 6 ila 13 katlı yatay binalar oluşturacak. 160 metrelik 2 ikiz kulenin yer alacağı projede 40 metrekare ile 300 metrekare arasında daireler yer alacak. Elmas, dairelerin ortalama metrekare satış fiyatının 5-6 bin TL'den başlayacağını bilgisini verdi. Elmas, projenin tamamen doğal ve çevreci malzemeler kullanılarak inşa edileceğini belirtti.

Nuvo Dragos tanıtıma özel fiyatlarla satışta

Özderici GYO Maltepe Dragos'ta eski Singer fabrikasının bulunduğu araziye 999 rezidans, 7 mağaza ve 1 ofisten oluşan Nuvo Dragos projesinin temelini attı. Nuvo Dragos projesinde dairelerin metrekare fiyatı 3 bin TL'den başlıyor. Haziran boyunca özel lansman fiyatlarıyla satılacak olan projenin tanıtım toplantısı ise önümüzdeki aylarda yapılalacak. İlk etapta 258 adet rezidanstan oluşan A Blok'un satışta olacağı Nuvo Dragos projesinde, 80 merekareden başlayan 1+1, 101 metrekareden başlayan 2+1, 135 metrekareden başlayan 2+1 dubleks daireler, 207 metrekareden başlayan 3+1 dubleks daireler ve 196 metrekare büyüklüğünde 3+1 daireler yer alacak. Nuvo Dragos'ta her üç katta bir bahçe yer alıyor.

Extensa metrekaresi 3 bin 700 dolara daire satacak

Belçika merkezli Extensa Grup Türkiye'deki ilk projesi Bomonti Apartman'ın satışlarına başlıyor. Extensa İstanbul Genel Müdürü Özlem Gökçe, zemin artı 5 kat ve çatı katlardan oluşan Bomonti Apartman'da 92 daire ile 9 ticari ünitenin yer aldığını söyledi. Stüdyo ve 3+1'e kadar daire seçeneklerinin yer aldığı projede metrekare fiyatları 3 bin 700 dolar ile 4 bin 750 dolar arasında değişiyor.

Meritlife Hayat, 20 Haziran'da satışa çıkıyor

Dekon İnşaat ile Az İnşaat Meritlife Hayat Ataşehir'i 20 Haziran'da satışa sunacak. 1+1 ile 3+1 arasında 138 dairelik projede fiyatlar 100 bin TL ile 300 bin TL arasında değişiyor. Projenin 18 ayda tamamlanarak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Albayrak Yapı, Kurtköy'de Park Suites'e başlıyor

Albayrak Yapı Grubu, Pendik-Kurtköy'de 4 blokta 234 dairelik Park Suites'i bu ay satışa sunacak. Stüdyodan 3+1'e kadar 4 tip dairenin yer alacağı projede, dairelerin lansmana özel 40 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını açıklandı.

Tulip 360 7 Haziran'da satışta

Tulip Gayrimenkul'ün Esenyurt'ta inşaatına başladığı 2 bin 400 konutluk Tulip 360 projesinde ön talepler alınmaya başlandı. Satışlara ise 7 Haziran'da başlanacak. 25 katlı 7 kuleden oluşan Tulip 360'da dairelerin fiyatları 48 bin 500 lira ile 199 bin lira arasında değişiyor.

Dap Yapı 20'nci katta golf oynatacak

Dap Yapı, Maltepe'de E- 5 üzerindeki yeni projesi DAP Royal Center'ı satışa sunacak. 120 ve 140 metrelik iki kuleden ve 13 katlı bir iş merkezinden oluşan projede 210 rezidans yer alacak. Lansman öncesi metrekare fiyatlarının 3 bin 800 TL ile 6 bin 500 TL arasında değişeceği projede 1+1 ile 4+1 arasında daireler yer alacak. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Mimari olarak Dragos Royal Tower projesine benzeyecek projede İstanbul'un en uzun ve büyük şelalesi inşa edilecek. 20'nci katta ise golf sahası bulunacak" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konutta-stoklar-eriyor-gunasiri-yeni-proje-satisa-cikiyor_80051.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!