Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konya Çimento'dan Arsa Alımı

Konya Çimento Sanayi A.Ş., Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye ait yaklaşık 190 bin metrekarelik arsa ve üzerindeki binalarla demirbaşları sat

Dünyab>Konya Çimento Sanayi A.Ş., Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye ait yaklaşık 190 bin metrekarelik arsa ve üzerindeki binalarla demirbaşları satın aldı.
Konya Çimento'dan Borsa'ya gönderilen açıklamada şirketin Anadolu Çimento'ya ait arsaları ve bu arsalar üzerindeki henüz tamamalanmamış binalar ile içindeki demirbaşları satın aldığı duyuruldu. Şirket açıklamasında şu ayrıntılara yer verildi:

"Şirketimizin 27 Aralık 2002 tarihli ve 704/4159 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısında, Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye ait Konya ili Selçuk ilçesi Karaömerler Köyü mevkiinde yer alan 3 adet toplam 190187 metrekarelik arsaların ve bu arsaalrın üzerindeki natamam binaların 4 milyon dolar ve diğer varlıkların 250 bin USD ( demirbaşlar, taşıt araçları, vinçler ve diğer varlıklar ) olmak üzere toplam 4 milyon 250 bin dolar (KDV hariç ) peşin bedelle ( KDV hariç ödenmiş semayemizin yaklaşık yüzde 142'sine karşılık gelmektedir) satın alınmasına ve konuya ilişkin sözleşme akdedilmesi hususunda Genel Müdürlüğe yertki verilmesine karar verilmiş ve bu yetki doğrultusunda 27 Aralık 2002 tarihinde Anadolu Çimento Sanayi ve ticaret A.Ş. ile varlık alım satım sözleşmesi akdedilmiştir. Söz konusu şirket ile şirketimiz arasında sermaye ve ortaklık yönünden bir grup ilişkisi bulunmamaktadır. Gayrımenkullerin değeri daha önce Gayrımenkul Ekspertiz Değerlendirme A.Ş.'den yapılmış ekspertiz değeri 4,9 trilyon TL olarak (yaklaşık 3,2 milyon dolar ) tespit edilmiştir. Satış işlemleri sözleşme hükümleri doğrultusunda tamamlanmıştır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konya-cimentodan-arsa-alimi_2858.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!