Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konya'da Doğalgaz Çalışmaları Tökezledi

Konya'daki sanayi tesisleri bu yıl başından itibaren doğalgaz kullanmayı bekliyordu ancak proje hala tamamlanamadı. Konya Sanayi Odası Başka

Dünya
1


b>Konya'daki sanayi tesisleri bu yıl başından itibaren doğalgaz kullanmayı bekliyordu ancak proje hala tamamlanamadı.

Konya Sanayi Odası Başkanı Ahmet Şekeroğlu, gecikmenin BOTAŞ'tan kaynaklandığını savunuyor. Şekeroğlu, BOTAŞ'ın kendilerine doğalgazın yılbaşından itibaren kullanılacağı yönünde taahhütte bulunduğunu ancak daha sonra projenin tamamlanma tarihinin 22 Haziran olarak revize edildiğini söyledi.
Konya 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgeleri'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürüten Şekeroğlu, gecikmenin kendilerinden değil, BOTAŞ'tan kaynaklandığını vurgulayarak, şu açıklamayı yaptı:

"BOTAŞ, bize 01.01.2003 tarihi itibariyle doğalgazın Konya 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgeleri'nde kullanılabileceğine dair resmi bir taahhütte bulundu. Biz de bu taahhüde dayanarak, bu iki bölgedeki altyapı çalışmalarını ve ihaleleri tamamladık. Ancak BOTAŞ'tan bize 17.04.03 tarihinde resmi bir yazı geldi ve projenin tamamlanma tarihinin 22.06.03 olarak revize edildiği bildirildi. Doğalgaz kullanımının gecikmesi tamamen BOTAŞ AŞ'den kaynaklanmaktadır. Buna rağmen yönetimimiz, sanayicimizin bir an evvel ucuz enerjiye kavuşabilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir."

Konya'da son yıllarda artan hava kirliliği ve Konyalı sanayicilerin belini büken enerji giderlerinin çözümü olan doğalgaz çalışmaları, sanayi bölgelerinde OSB Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. BOTAŞ son yaptığı açıklamayla doğalgazın sanayi bölgelerinde haziran ayından itibaren kullanıma hazır olacağını belirtti. Şehir içi dağıtım için ise ihale yapılması bekleniyor. Bu ihalenin tarihi Enerji Piyasası Denetleme Kurulu tarafından belirlenecek. Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir içi doğalgaz hattının 4 yılda tamamlanabileceğini öngörüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konyada-dogalgaz-calismalari-tokezledi_4581.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • bizim özal kente ne zaman dogalgaz çalışması yapılacak yetkililerden acıklama istiyoruz selcuklu / konya YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!