Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konya'nın En Yüksek Binası Olacak/ Selçuklu Kulesi 2006'da Hizmete Girecek

Konya'nın gelişiminde önemli rol oynayacak olan 40 katlı Selçuklu Kulesi 2006 yılında hizmete girecek. Konya'nın en yüksek kulesinin yer aldığ

Dünyab>Konya'nın gelişiminde önemli rol oynayacak olan 40 katlı Selçuklu Kulesi 2006 yılında hizmete girecek.
Konya'nın en yüksek kulesinin yer aldığı projede alışveriş ve eğlence merkezi, ticaret merkezi, seyir terası ve yapıya ismini veren Döner Kule yer alacak. Kulenin en üst katı olan seyir terası, iki yıl sonra 2004 yılında, projenin tamamının ise 2006 yılında tamamlanması hedefleniyor.
Toplam 108 bin 546 metrekarelik kapalı alanı kapsayan projede, 9 bin 500 metrekarelik kullanım alanı, tüketiciye rahat hareket ortamı oluşturuyor. 4 adet yürüyen merdiveni, 4 adet yürüyen bandı, 2 panoromik asansörü ve 4 yük asansör ile hızlı ulaşım fırsatı da sunuluyor.

Konya için gerçek bir yaşam merkezi niteliğinde olması hedeflenen Selçuklu Kulesi ile her yaştan tüketicinin tüm ihtiyaçlarına cevap verilmesi düşünülmüş. Günlük hayatın gereksinimlerinin bir arada olacağı kulede Konyalılar alışverişle birlikte kültür, eğlence ve dinlenmeyi bir arada bulma fırsatı yakalayacak.


Rakamlarla Selçuklu Kulesi projesi

Ticaret merkezi: 38 katlı ticaret merkezi, yapının en önemli ve belirgin özelliğini oluşturuyor. Konya'nın en yüksek katlı yapısı olma özelliğini taşıyan merkez, hem Konyalı, hem de Konya'ya açılmayı düşünen işadamlarına cevap verebilecek nitelikte. Merkezde 370 metrekarelik 64 adet büro olması tasarlanmış. Sirkülasyondaki zaman kaybını minimuma indirmek için de gökdelen 4 adet hızlı asansörle desteklenmiş.

Ulaşım: Projenin, Konya kent merkezi ulaşım aksında olması ve hızlı tramvay hattının önünde bulunması kuleye ulaşıma oldukça kolaylık sağlıyor.

Alışveriş ve eğlence merkezi: Zemin katta 14 bin 490 metre karelik alışveriş merkezi, zemin kat ve 1. katlarda muhtelif büyüklüklerde 30 metrekare ile 2 bin 390 metrekare arası bağımsız 114 adet mağaza düşünülmüş. Alışverişle birlikte dinlenme ve eğlenceyi bir arada sunmak için 2. katta rahat sirkülasyonuyla birlikte bin 200 metrekarelik 9 adet fast food restoran, 2 bin 800 metrekarelik, 1300 koltuk kapasiteli 10 adet sinema salonu, 12 bantlı bowling salonu ve sanal eğlence salonu yer alacak. 3. katta bulunan 460 metrekarelik 380 kişi kapasiteli restorant ev dışında yaşamı canlandırarak, Konya'da damak lezzetini sunan, özel dekorasyonu ile ailece ve dostlarla en iyi zamanların paylaşıldığı, kutlamaların yapıldığı özel bir mekan olacak şekilde tasarlanmış. Bodrum katta ise açık ve kapalı alanda olmak üzere 1550 müşteri ve 150 servis aracı için toplam 1700 araçlık otopark mevcut.

Kültür Sokağı: Zemin katta oluşturulan kültür sokağında Konya'ya özgü el sanatları işçiliğinin sergileneceği 800 metrekarelik alana sahip bağımsız dükkanlardan oluşan bir alışveriş birimi yer alacak. Eski Konya ticaretinin canlandırılacağı bu alan özellikle Konya'ya gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olması bekleniyor.

Seyir terası ve Döner Kule: Büro katlarının üstünde planlanan seyir terası ile Konya'yı yukarıdan seyretme imkanı sağlanması hedeflenmiş. Hem yerli, hem de yabancı turizme cevap verebilecek nitelikte olan bu bölümde kapalı ve açık seyir terası ile restorant amaçlı döner kule bulunacak. Burada Konya manzarasını geniş bir açıyla seyretme fırsatı yakalanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konyanin-en-yuksek-binasi-olacak-selcuklu-kulesi-2006da-hizmete-girecek_4582.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!