Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kooperatifçiler Mortgage Projesine Sıcak Bakmıyor

Kooperatifçilerin 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü’ne çözüme kavuşturulamayan sorunlar ile girdiği belirtildi. Adana Koop Genel Başkanı

Zamanb>Kooperatifçilerin 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü’ne çözüme kavuşturulamayan sorunlar ile girdiği belirtildi.

Adana Koop Genel Başkanı İsmail Arslan ve Türkkent Genel Başkanı Mehmet Aksoy, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü nedeniyle yaptıkları ortak açıklamada kooperatifçilerin daha önce sağlanmış olanakların kısıtlanması nedeniyle günlerini sevinerek kutlayamadığını ifade etti. 1984 yılından bu yana Toplu Konut İdaresi’nce sağlanan kredi olanakları ile kooperatiflerin 1 milyon adet konut ürettiğini ve çağdaş anlayışa uygun kent parçaları oluşturduklarını kaydeden Arslan ve Aksoy, “Devlet 100 bin konutun yapımını TOKİ aracılıyla kooperatiflere değil yüklenicilere ihale etmiştir. Bu tavır kooperatiflerin üretici gücünü bir yana bırakıp özel sektöre kaynak aktarma tavrıdır. Bankalar ile diğer finans kuruluşlarının kira öder gibi konut edindirme projesi (Mortgage), dar gelirliler ve onlara konut üreten kooperatifler için anlam taşımamaktadır.”dedi.
Kooperatif genel başkanları Kentsel Dönüşüm Projesi adı ile tanıtılan ve gecekonduları iyileştirmeyi amaçlayan projelerin kooperatifler aracılıyla yerine getirilmesinin daha doğru olacağını da ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kooperatifciler-mortgage-projesine-sicak-bakmiyor_21990.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!