Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Köprü ve Otoyollar Özelleştirme Programına Alınıyor

Özelleştirme kapsamında yer alan boğaz köprüleri ile 6 grup otoyolun özelleştirme programına alınmasına ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) ka

Net Haber
Köprü ve Otoyollar Özelleştirme Programına Alınıyor

b>Özelleştirme kapsamında yer alan boğaz köprüleri ile 6 grup otoyolun özelleştirme programına alınmasına ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararının önümüzdeki günlerde çıkması bekleniyor.

Toplam 1.851 kilometreyi bulan otoyolların, işletme hakkı devri veya kiralama yöntemi ile 25 yıllığına devri öngörülüyor. Otoyolların çevresindeki hizmet tesislerinin işletme hakkı da özelleştirilme kapsamında alıcı firmalara devredilecek. Mevcut işletmelerin işletme sürelerinin dolmasının ardından, otoyolun işletme hakkını alan firmaların buraları yeniden ihale edebileceği belirtiliyor.

BAKIM VE ONARIM

Otoyol ve köprülerin bakım ve onarımı için ise 2 formül üzerinde duruluyor. Bakım ve onarımın ya yüklenici firma tarafından yapılması ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nce denetlenmesi ya da doğrudan Karayolları Genel Müdürlüğü'nce yapılması öngörülüyor. Söz konusu otoyol ve köprülerin yıl sonu veya en geç gelecek yılbaşında özelleştirilebileceği belirtiliyor.

OTOYOL GRUPLARI

Toplam 1.851 kilometreyi bulan otoyollar 6 grupta özelleştirilecek. Gruplar, Edirne-İstanbul-Ankara Otoyolu, Pozantı-Tarsus-Mersin Otoyolu, Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu, Toprakkale-İskenderun Otoyolu, İzmir-Çeşme Otoyolu ve İzmir-Aydın Otoyolu olarak belirlendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kopru-ve-otoyollar-ozellestirme-programina-aliniyor_11880.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!