Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Koylarda Balık Çiftliği Kalmayacak

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, dün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren tebliğ uyarınca, kapalı koylarda ve kıyıya yakın yerlerde bulunan balık çiftliklerinin en geç 15 ay içerisinde açık denize taşınacağını söyledi.

Vatan Gazetesi
Koylarda Balık Çiftliği Kalmayacak

evre ve Orman Bakanı Osman Pepe, dün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren tebliğ uyarınca, kapalı koylarda ve kıyıya yakın yerlerde bulunan balık çiftliklerinin en geç 15 ay içerisinde açık denize taşınacağını söyledi.

Balık çiftlikleriyle ilgili yapısal düzenlemeler yaptıklarını hatırlatan Pepe, şunları söyledi: “Ege ve Akdeniz’de yoğunluklu olarak bulunan balık çiftlikleriyle ilgili olarak karadan, havadan ve denizden çok ayrıntılı incelemeler yaptık. Bunun sonucunda kıyılarda görsel kirlilik, deniz suyunda ve kumunda ise yapısal kirlilik olduğunu tespit ettik. Bu tablonun böyle sürmesi ülkemizin muhteşem güzelliklerini yok edecek seviyeye ulaşacak, onulmaz yaralar açacaktır. Bunu önlemek için bu çiftliklerin kıyılardan kaldırılmasına yönelik bir yönetmelik hazırladık. Balık çiftlikleri yeni çıkan yönetmelik doğrultusunda bizim gösterdiğimiz yeni yerlerine taşınacak. Taşınmayanlar ise faaliyetlerine devam edemeyecek.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/koylarda-balik-ciftligi-kalmayacak_51159.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!