Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Köylüler İstiklal’i Süpürdü

Manisa’nın Develi köyünden İstanbul’a gelen köylüler, İstiklal caddesini süpürdüler. Köylüler köylerine çöplük yapılmasına karşı çıkıyor.

Evrensel Gazetesi
Köylüler İstiklal’i Süpürdü

b>Manisa’nın Develi köyünden İstanbul’a gelen köylüler, İstiklal caddesini süpürdüler. Köylüler köylerine çöplük yapılmasına karşı çıkıyor. Manisa’nın Develi köyünde oturan yaklaşık 70 köylü, köylerine yapılmak istenen çöplüğe karşı İstiklal Caddesi’nde çıplak ayaklarla yürüdü. Kadınlar beraberinde getirdikleri süpürgeleriyle İstiklal Caddesi’nde AKP Hükümeti’ni, çeteleri ve mafyayı süpürdüler.

Köylüler, Galatasaray Meydanı’ndan Fransız Konsolosluğu’na kadar 2 kez; “Korkma korktukça sıra sana gelecek” ve “Köyümüze çöplük istemiyoruz” sloganlarıyla ve yerleri süpürerek yürüdüler. Zaman zaman kısa süreli oturma eylemleri de yapan köylüler adına basın açıklaması yapan Oktay Konyar, bilirkişi raporlarına rağmen Develi köyüne katı atık depolama merkezinin kurulmaya çalışıldığını, yaylaların, ormanların satıldığını ve buna kimsenin ses çıkarmadığını söyledi.

Köylüler ise, haklarını sonuna kadar savunacaklarını bir kez de İstiklal’de haykırdılar. Çevreden geçmekte olan halk da alkışlarıyla köylülere destek verdi. Köylüler eylemlerinin ardından giyinerek, Ayasofya ve Yere Batan Sarnıcı gibi tarihi eserlerin bulunduğu Tarihi Yarımada’yı gezmeye gittiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/koyluler-istiklali-supurdu_49627.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!