Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kromsan'ın Yeni Arıtma Tesisi Bu Ay Açılıyor

Soda Sanayi AŞ Genel Müdürü Atilla Didin, kuruluş bünyesindeki Kromsan Fabrikası'nın 1.5 milyon dolarlık yatırımla kurduğu ikinci endüstriyel atık

Dünyab>Soda Sanayi AŞ Genel Müdürü Atilla Didin, kuruluş bünyesindeki Kromsan Fabrikası'nın 1.5 milyon dolarlık yatırımla kurduğu ikinci endüstriyel atık su arıtma tesisinin, bu ay içinde devreye alınacağını söyledi. Didin, bu yıl da çevrenin korunmasına yönelik 5.1 milyon dolarlık yatırım planlandığını kaydetti.
Arıtma tesisi yatırımının yanı sıra, çevre koruma konusunda önemli faaliyetlere imza attıklarını anlatan Didin, şu bilgileri verdi:

"Fabrikanın kuzey ve batısındaki 122 dönümlük arazi 5 bin 500 fidan dikilerek, yeşil alan haline getirildi. Fabrika alanındaki eski 2 adet beton havuz doldurularak park haline dönüştürüldü. Faaliyeti durdurulan sodyum sülfür tesisi de sökülerek, yerine yeşil alan oluşturma çalışmaları başlatıldı."

Çevre konusundaki yatırımların artarak süreceğini anlatan Didin, şöyle devam etti:

"2003 yılında toplam 5.1 milyon dolarlık çevre koruma yatırımı planlandı. ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi alınması konusundaki çalışmalarımız da hızlandırıldı. Fabrika sahasını düzenleme çalışmaları kısa sürede tamamlanacak ve 2 adet betonarme bacasının yıkım işlemleri de en kısa sürede bitirilecek."

http://www.yapi.com.tr/haberler/kromsanin-yeni-aritma-tesisi-bu-ay-aciliyor_3044.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!