Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

KSV Ankara Sincan Cezaevi’nde Seramik Kursu Duzenledi

Dr.(h.c.) Ibrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardim Vakfı (KSV), cezaevlerinde düzenlediği kurslarla tutuklu ve mahkumları meslek sahibi yapıyor. Nisan ayında Ankara Sincan 2 Nolu L Tipi Kapalı Cezaevi’nde gerçekleştirilen 'Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Meslek Edindirme Kursu'nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere

yapi.com.tr
KSV Ankara Sincan Cezaevi’nde Seramik Kursu Duzenledi

STRONG>Dr.(h.c.) Ibrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardim Vakfı (KSV), cezaevlerinde düzenlediği kurslarla tutuklu ve mahkumları meslek sahibi yapıyor. Nisan ayında Ankara Sincan 2 Nolu L Tipi Kapalı Cezaevi’nde gerçekleştirilen 'Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Meslek Edindirme Kursu'nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi. Ankara Sincan 2 Nolu L Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Mete Erdem, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimi Fahrettin Kırbıyık, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimi Mustafa Yapıcı ve KSV Genel Müdürü Bülent Öcal da törende hazır bulundu.

Törende konuşan Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimi Fahrettin Kırbıyık, KSV’yi cezaevlerinde gerçekleştirdiği eğitimlerden dolayı kutlayarak, çalışmalarının devamını diledi. Kırbıyık, kursiyerleri aldıkları sertifikalardan dolayı tebrik ederek, taktıkları bu altın bilezikle kendilerine ve ailelerine faydaları olacaklarına inancının tam olduğunu iletti.

Ardından söz alan KSV Genel Müdürü Bülent Öcal, bugüne kadar Türkiye genelinde 400, cezaevinde ise 4. kurs düzenlediklerini anlattı. Mesleki eğitimin ve ara eleman ihtiyacının önemine değinen Öcal, bu konuya örgün eğitim kurumlarında da önem verilmeye başlandığını aktardı. Türkiye’nin 50 bin seramik ustası ihtiyacı olduğunu belirten Öcal, 1989 yılında başladıkları eğitimlerle 4.000 usta yetiştirdiklerini, 4.000 ustayı ise verilen uyum kursları ile sertifika sahibi yaparak, sektöre toplamda 8.000 sertifikalı usta kazandırdıklarını söyledi. Öcal, 10 yıl içerisinde bu sayıyı 50 bine ulaştırmayı hedeflediklerini iletti.

Tutuklu ve mahkumlara 5 gün teorik eğitim, 30 gün atölye ve staj çalışması, 1 gün teorik eğitim verilmesinin ardından yapılan 1 günlük yazılı ve uygulama sınavında başarılı olan kursiyerlere KSV tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı, ulusal ve uluslararası geçerliliği olan 'Kurs Bitirme Belgesi' ve ustalık yaparken kendilerine lazım olacak tüm araç-gereçlerin içinde bulunduğu bir takım çantası ve seramik kesme makinesi hediye edildi.

1991 yılından bu yana Türkiye’nin birçok yerinde seramik yer ve duvar karosu kaplamacılığı meslek edindirme kursu düzenleyen KSV, ülkemizdeki işsizlik sorununa destek olmayı kendine misyon edinmesinin yanısıra, sosyal sorumluluk bilinciyle çocuk ıslah evleri ve cezaevlerinde de meslek kursu veriyor. Türkiye genelinde ulaştığı 3 bin 957 kişiden 334’ü tutuklu ve mahkumlardan oluşuyor.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/ksv-ankara-sincan-cezaevinde-seramik-kursu-duzenledi_79723.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!