Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

KSV'den Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Meslek Edindirme Kursu

Dr. (h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV), Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda açtığı 'Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Meslek Edindirme Kursu'nu başarı ile tamamlayan 19 mahkumu daha meslek sahibi yaptı.

yapi.com.tr
KSV'den Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Meslek Edindirme Kursu

KSV, 2012 yılında düzenlediği kurslar ile Mayıs ayında Ankara 2 nolu L tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu’nda 23 mahkumu, 12 Nisan'da Çanakkale Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda 19 mahkumu, Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda ise 19 mahkumu meslek sahibi yaparak, 61 mahkumu meslek sahibi yaparak topluma kazandırdı. KSV, Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Meslek Edindirme Kursları ile bugüne kadar çocuk ıslah evlerinde toplam 11 kurs düzenleyerek 183, kapalı cezaevlerinde 6 kurs düzenleyerek 118, açık cezaevinde 1 kurs düzenleyerek 19 kişiyi mezun etti; toplam 320 tutuklu ve mahkumun meslek sahibi olmalarını sağladı.

8 Ekim Pazartesi günü Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda, Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Çakar, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Kıvrak, KSV Genel Müdürü Yusuf Kınay ve Kale Grubu Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Direktörü Hande Sarantopoulos’un katılımı ile gerçekleştirilen tören ile kursu başarıyla tamamlayan 19 mahkuma Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifikaları verildi. Kale Grubu Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Direktörü Hande Sarantopoulos, törende yaptığı konuşmada KSV olarak hedeflerinin, şu an cezaevinde bulunan mahkumların cezaevinden çıktıktan sonra mesleklerini kazanmış, topluma faydalı bireyler olarak yaşamlarına devam etmelerini sağlamak olduğunu belirtti. Sarantopoulos, “KSV, bugüne kadar yaptığı 218 meslek edindirme kursu ile 4 bin 353 işsizi meslek sahibi yapmıştır. Ayrıca 181 'Geliştirme ve Uyum Kursları' ile de inşaat sektörüne 3 bin 721 vasıflı usta kazandırılmıştır” dedi.

Kursiyerler adına konuşan Arif Doğru, seramik yer ve duvar karosu kaplamacılığını en ince ayrıntısına kadar öğrendiklerini dile getirerek, meslek sahibi olmanın mutluluğunu duyduklarını söyledi. Cezaevinden çıkışlarının ardından iş bulma ve topluma yararlı olma konusunda şanslarının artmış olduğunu hissettiklerini belirten Doğru, başta kurum yetkilileri olmak üzere, katkısı bulunan herkese şükranlarını sunduklarını kaydetti.

Törende, 5 gün teorik eğitim, 30 gün atölye ve staj çalışmasının ardından yapılan 1 günlük yazılı ve uygulama sınavında başarılı olan kursiyerlere KSV tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı, ulusal ve uluslararası geçerliliği olan 'Kurs Bitirme Belgesi' verildi. Kalekim sponsorluğunda gerçekleştirilen eğitimde, kursiyerlere ustalık yaparken kendilerine lazım olacak tüm araç-gereçlerin içinde bulunduğu bir takım çantası ve seramik kesme makinesi hediye edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ksvden-denizli-d-tipi-kapali-ceza-infaz-kurumunda-meslek-edindirme-kursu_102469.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!