Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU novawood novawood

Kültür Envanteri Sorgulama Projesi

Kültür Envanteri Sorgulama Projesi

NTVültür ve Turizm Bakanlığı, kültür varlıkları envanter bilgilerinin paylaşılmasına yönelik ortak bir girişim başlatacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı, “Kültür Envanteri Sorgulama Projesi” adı altında oluşturacağı girişimi, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk Tarih Kurumu ve TÜBA ile birlikte gerçekleştirilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri, kültür envanteri bilgilerinin paylaşılmasına yönelik olarak başlatılacak ortak girişim için gerekli platformun hazırlanması çalışmalarına başlandığını bildirdiler.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk Tarih Kurumu ve TÜBA’nın bugüne kadar gerçekleştirdiği envanter çalışmalarında derlediği bilgilere ortak sorgulama yapılarak ulaşma imkanı sağlayacak platformun, eğitim ve araştırma için yeni olanaklar yaratacağı ve yeni tespitler için yüksek bir potansiyel sunacağı kaydedildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri, söz konusu ortak çalışma ile yaratılacak bu potansiyelin, kurumların kültür envanteri çalışmalarında gerçekleştirebileceği yinelenmeleri de ortadan kaldıracağına dikkati çekerek, böylece ülke kaynaklarının daha verimlive daha etkin kullanılmasının sağlanmasının amaçlandığını ifade ettiler.

“Kültür Envanteri Sorgulama Projesi” ile vatandaşın, “e-devlet” mantığı içinde bilgilere kolayca ulaşabileceğini ve bu bilgileri sorgulayabileceğini ifade eden yetkililer, böylece “koruma” olgusuna vatandaşın da etkin olarak katılımının sağlanabileceğini vurguladılar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kultur-envanteri-sorgulama-projesi_40306.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!