Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kumburgaz ve Balıkesir'de Rüzgar Santralı İçin Birer Şirket Başvurdu

İstanbul Kumburgaz'da ve Balıkesir Şamlı'da birer şirket rüzgara dayalı enerji santralı kurmak için lisans başvurusunda bulundu. Enerji Piy

Dünyab>İstanbul Kumburgaz'da ve Balıkesir Şamlı'da birer şirket rüzgara dayalı enerji santralı kurmak için lisans başvurusunda bulundu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, "Rüzgar Enerjisine Dayalı Üretim Tesisi Kurulması İçin Gereğine Uygun Olarak Yapılan Lisans Başvuruları ve Söz Konusu Başvurular Kapsamında Yapılabilecek İlave Başvurulara İlişkin Süre" konulu bir duyuru yayımladı. Buna göre, Ertürk Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. İstanbul Kumburgaz'da Kamiloba-Kurşuntepe mevkiinde 0.6 MW gücünde rüzgar enerji santralı kurmak için lisans talebinde bulundu. Baki Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi de Balıkesir Şamlı'daki Halkapınar, Karacaören, Dombalkayatepe, Toybelen, Yapaz, Yeroluk, Kirazdüzü, Ericikçatağı, Güldüzü ve Elmalıçökek mevkilerinde 120 MW gücünde rüzgara dayalı enerji santralı kurmak için lisans başvurusunda bulundu. Aynı bölgede rüzgar enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak isteyen diğer tüzel kişilerin lisans almak üzere on işgünü içerisinde Kuruma başvuruda bulunması gerektiği belirtildi. Bu sürenin tamamlanmasından sonra aynı bölge ve aynı kaynak için yapılan lisans başvurularının, mevcut başvuruların inceleme ve değerlendirme işlemi sonuçlanıncaya kadar kabul edilmeyeceği kaydedildi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/kumburgaz-ve-balikesirde-ruzgar-santrali-icin-birer-sirket-basvurdu_5390.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!