Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kütahya Doğalgazı Bekliyor

Kütahya'da, sanayi bölgelerinde kullanılmaya başlanan doğalgazın, 18 ay içinde konutlara da dağıtılmaya başlanacağı bildirildi. Kütahya'da doğa

Akşamb>Kütahya'da, sanayi bölgelerinde kullanılmaya başlanan doğalgazın, 18 ay içinde konutlara da dağıtılmaya başlanacağı bildirildi. Kütahya'da doğalgaz dağıtımını yapacak firmayı belirlemek için Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK) tarafından yapılan ihaleyi OMGAZ firmasının kazanmasının ardından, 6 ay içinde hazırlıkların tamamlanarak çalışmaların başlatılacağı belirtildi.

Kütahya Belediye Başkanı Süleyman Canan, düzenlediği basın toplantısında, 1980'li yılların sonundan bu yana hava kirliliğiyle mücadele ettiklerini anımsatarak, tüm çabalara rağmen hava kirliliği sorununu çözemediklerini söyledi. Canan, jeotermal ısıtma sistemini hayata geçirmek istediklerini, ancak MTA'ya yaptırılan araştırmalar sonucunda yeterli rezervin olmadığının ortaya çıktığını kaydederek, bu yüzden doğalgazın Kütahya için büyük nimet olacağını dile getirdi.

Yeni kanuna göre belediyelerin doğalgazı dağıtan firmalarla otomatik olarak yüzde 10 ortaklıkları olduğuna işaret eden Canan, borcu olmayan belediyelerin bu oranı yüzde 20'ye çıkartabildiklerine dikkati çekti. Canan, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki firmaların 7 Ağustos'tan itibaren doğalgazı kullanmaya başladığını, şimdi sıranın konutlara geldiğini belirtti. İhaleyi alan şirketin en geç 6 ay içinde hazırlıklarını tamamlayarak işe başlaması gerektiğini anlatan Canan, firmanın 18 ay içinde abonelere gaz dağıtma mecburiyetinin bulunduğunu bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kutahya-dogalgazi-bekliyor_7436.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!