Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Lineadecor, 7. Yurtdışı Showroom'unu İran'da Açtı

Bir dünya markası olma yolunda yurtdışı showroom'ları ile kaliteyi ve estetiği ülkemizin sınırları dışına taşıyan Lineadecor, 13 Eylül 2004'te 7.showr

yapitr/Deniz Türkeri
Lineadecor, 7. Yurtdışı Showroom'unu İran'da Açtı

ir dünya markası olma yolunda yurtdışı showroom'ları ile kaliteyi ve estetiği ülkemizin sınırları dışına taşıyan Lineadecor, 13 Eylül 2004'te 7.showroom'unu İran'ın başkenti Tahran'da açtı. Açılışa Türkiye'nin İran Büyükelçiliği üst düzey bürokratları da katıldı.

Tasarımı, rengi, kalitesiyle daha keyifli bir yaşam tarzını sunmayı hedefleyen, ülkemizin lider modüler mutfak markası Lineadecor, "dünya markası olma" yolunda bir adım daha atarak yurtdışındaki showroom'larına bir yenisini ekledi.

İstikrarlı büyümesini; ürünlerini geliştirerek, showroom ağını genişleterek ve müşteri odaklı hizmet anlayışını üst düzeyde tutarak sürdüren Lineadecor, yurtdışında 7. showroom'unu, Ortadoğu'nun önde gelen pazarlarından İran-Tahran'da açtı.

Lineadecor'un İran-Tahran showroom açılışına Lineadecor Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ecemiş, Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Ecemiş ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Haldun Durukan'ın yanı sıra Türkiye'nin İran Büyükelçiliği Müsteşarı Sedat Önal, Ticaret Müsteşarı Volkan Berker ve Basın Ataşesi Levent Alparslan da katıldı.

Elçilikte yemek

İran'da showroom'u olan ilk yabancı mutfak markası Lineadecor'un Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ecemiş, yüzde 100 bir Türk markası olarak yurtdışına açılımlarının süreceğini ifade etti. Açılışın ardından Lineadecor konuklarına, Türkiye'nin İran Büyükelçisi Bozkurt Aran'ın eşi Zeynep Aran, Residance da bir akşam yemeği verdi.

Yemekte bir konuşma yapan İran Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Volkan Berker, İran'da Türk markalarının giderek yaygınlaştığını belirtti. Berker, Lineadecor'un mutfak sektöründe showroom'u olan ilk yabancı marka olmasının diğer Türk markaları için birer yol gösterici niteliği taşıdığını da sözlerine ekledi.

Türkiye'de 23 ilde 39 showroom ile kalite ve estetiğin değişmez markası Lineadecor'un, Kırgızistan, Kıbrıs (Girne ve Lefkoşa), Porto Riko, Arnavutluk ve İsrail'de de showroom'u bulunuyor.

İsrail'den sonra Ortadoğu'nun gelişen ikinci güçlü pazarı İran'da showroom'u olan ilk ithal mutfak markası Lineadecor, ülkemizin ihracat hedeflerine ulaşmasına da ivme kazandırıyor.

Lineadecor'un İran distribütörü olan Derya Noury Afshar yönetimindeki Polyform Iran Co. Ltd. şirketi'nin 2400 metrekarelik modern showroom'unda Gala, Rivo, Diva, Arte, Velo, Mira ve Baia modelleri sergileniyor.

900 m2 atölyeden, markalaşan endüstriye

Lineadecor markasının doğuşu 25 yıldır sektörde olan ahşap/mobilya üretim makinelerinin pazarlanması işiyle uğraşan Makel şirketi kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ecemiş'in attığı ilk adımlarla oluştu. Dekor A.Ş, Samandıra'da 900 m2 kapalı alanda üretime başladı.

1995'te 10000 m2'lik yeni ve modern tesislerin de üretime devam eden şirket, bir yıl sonra geleceğin modüler mutfak sektörü lideri olacak Lineadekor'u pazara sundu. 7 yılda yüzde 70 büyüyen ve sektörde bilinen lider bir marka olan Lineadecor, 15 milyon USD cirosu, yurtiçi ve yurtdışı showroom ağıyla günden güne büyüdü.

1998-2003 yılları arasında yani ekonomik krizin derinden hissedildiği ve yaşandığı yıllarda Lineadecor, yatırımlarıyla sektörün önünü açtı, pazarda erişilebilir kaliteli bir markayı müşterisine sundu.

2002 yılında yüzde 20 büyüyen şirket, 2003 yılında bu oranı yüzde 30'a çıkardı. 2005 yılına kadar yurtiçinde 60, yurtdışında da 9 satış noktasıyla bayii ağını zenginleştirecek olan Lineadecor, Gebze Organize Sanayii Bölgesi'nde sahip olduğu 100 bin m2'lik arazinin 30.000 m2'lik kapalı bölümünde üretim yapmayı planlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/lineadecor-7-yurtdisi-showroomunu-iranda-acti_18020.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!