Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Maden Aramalarına Tam Hız Verildi

Yeraltı maden potansiyelinin ekonomiye kazandırılması amacı ile çalışmalarını sürdüren Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'nün metalik maden ve endüstriyel hammadde ve linyit kömürü sondajlarına ilişkin hizmet alımı ihaleleri sürüyor. MTA Genel Müdürlüğü'nün bu kapsamda temmuz ve ağustos ayı içinde yapacağı ihalelerle toplam 18 bin 195 metrelik

CNN Türk
Maden Aramalarına Tam Hız Verildi

Yeraltı maden potansiyelinin ekonomiye kazandırılması amacı ile çalışmalarını sürdüren Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'nün metalik maden ve endüstriyel hammadde ve linyit kömürü sondajlarına ilişkin hizmet alımı ihaleleri sürüyor. MTA Genel Müdürlüğü'nün bu kapsamda temmuz ve ağustos ayı içinde yapacağı ihalelerle toplam 18 bin 195 metrelik sondaj hizmeti yaptırılacak.

Program çerçevesinde Erzurum-Oltu-Kurtuyvasında toplam 5 bin metre, Erzurum-Kurtuvası (inanmış) sahasında da iki bin 150 metrelik sondaj çalışması yaptırılacak. Sondaj yapılacak iller arasında yer alan Adıyaman-Sincik-Ormanmaşı metalik maden sondaj sahasında 645 metre, Çorum-İskilip-Soğucak köyü-Öteköy mevkii polimetal maden sahasında, bin 400 metre ve Konya-Ereğli-Türkmenköyü endüstriyel sahasında ise bin metrelik sondaj yaptırılacak.

Konya'da 8 bin metre kömür sondajı yapılacak

MTA Genel Müdürlüğü yine ağustos ayında da çalışmalarını tamamladığı Konya Karapınar'da iki ayrı sahada 8 bin metrekarelik bir alanda linyit sondajı çalışmasına yönelik hizmeti alacak. Söz konusu bölgede linyit aramalarına yönelik yapılacak sondaj ihalesi 6 Ağustos 2008 tarihinde MTA Genel Müdürlüğü'nde yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/maden-aramalarina-tam-hiz-verildi_62872.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!