Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Madencilerin Başkanı Özer Oldu

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) başkanlığına Alfa Mermer'den Mehmet Özer seçildi. Yönetime iki listenin aday olduğu birliğin olağan genel kurulunda Özer 17 oy farkla başkan oldu. 445 üyenin katıldığı seçimlerde, Alfa Mermer'in yöneticisi Mehmet Özer 226 oy alırken rakibi Ali Kahyaoğlu 209 oyda kaldı.

Zaman Gazetesi
Madencilerin Başkanı Özer Oldu

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) başkanlığına Alfa Mermer'den Mehmet Özer seçildi. Yönetime iki listenin aday olduğu birliğin olağan genel kurulunda Özer 17 oy farkla başkan oldu. 445 üyenin katıldığı seçimlerde, Alfa Mermer'in yöneticisi Mehmet Özer 226 oy alırken rakibi Ali Kahyaoğlu 209 oyda kaldı. Yeni yönetim kurulu, Mehmet Özer, Ahmet Keleş, Atilla Keleş, Hasan Can Çoker, İhsan Bozdoğan, Erdoğan Akbulak, Ergün Efendioğlu, Atılgan Sökmen, Emin Gülmez, Suat Öztürk, Merve Harzedan Saha'dan oluştu.

Özer, seçimin ardından yaptığı açıklamada çok çekişmeli bir seçim sürecinden geçtiklerini ifade etti. Eski Başkan Ali Kahyaoğlu ile arkadaş olduklarını ve önceden aynı yönetim kurulunda çalıştıklarını ifade eden Özer, "Biz geçmişi eleştirmeyeceğiz. Yarım kalan işleri de tamamlayarak gideceğiz. Salı günü büyük ihtimalle Ankara'da olacağız. Devlet hakkı ile ilgili Maden Kanunu çıkmak üzere. Bununla ilgili görüşmelerimiz olacak. Eğer Maden Kanunu'nda, söylendiği gibi devlet hakları çok yüksek çıkacak olursa özel sektörün önüne bir set konulmuş olur. Bunu özel sektörün kaldırması mümkün değil. Eğer bu devlet hakları gelirse ki bu devlet haklarının yüzde 12'ye kadar olacağı düşünülüyor. Kâra oranlarsak bu yüzde 40-50'ye tekabül ediyor. Yüzde 40 sadece oraya verecek olursanız, yüzde 20 de Kurumlar Vergisi verecek olursanız size bir şey kalmayacak." dedi.

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/madencilerin-baskani-ozer-oldu_78335.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!