Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Madımak Oteli Artık Devletin...

Devlet Bakanı Faruk Çelik, ''Madımak Oteli'nin kamulaştırma bedeli, bugün itibarıyla özel idare hesabına aktarıldı'' dedi. Çelik, ''Cemevlerinin Hukuki Statüsü'' ile ilgili oluşturulan komisyonun Hakimevinde gerçekleştirilen ilk toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin normalleşmesinin hızlandırılması çerçevesindeki çalışmalarını

Zaman Gazetesi
Madımak Oteli Artık Devletin...

STRONG>Devlet Bakanı Faruk Çelik, ''Madımak Oteli'nin kamulaştırma bedeli, bugün itibarıyla özel idare hesabına aktarıldı'' dedi.

Çelik, ''Cemevlerinin Hukuki Statüsü'' ile ilgili oluşturulan komisyonun Hakimevinde gerçekleştirilen ilk toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin normalleşmesinin hızlandırılması çerçevesindeki çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Bakan Çelik, öncelikli sorunların ele alınıp bunlara çözüm bulma gayreti içinde olduklarını söyledi.

Alevilerin talepleri konusunda da tüm sosyal kesimlerle toplantılar gerçekleştirdiklerini anlatan Faruk Çelik, konu ve talepler konusunda önemli bir noktaya gelindiğini ifade etti.

Bakan Çelik, 3-4 Haziran 2009'da başlayan Alevi Çalıştayları sürecinin 28-30 Ocakta gerçekleştirilen 7. Çalıştay ile sona erdiğini, ancak taraflarla çeşitli fırsatlarla görüşmelerinin devam ettiğini kaydetti.

Devlet Bakanı Çelik, taleplerin hayata geçirilmesi konusundaki çalışmaların da hızla ilerlediğini ifade ederek, ''Madımak'ın kamulaştırılmasına karar verilmişti. Madımak Oteli'nin kamulaştırma bedeli, bugün itibarıyla özel idare hesabına aktarıldı'' diye konuştu.

Çelik, bir gazetecinin kamulaştırma bedelinin ne kadar olduğunu sorması üzerine, ''Kamulaştırma bedeli 4.5 milyon TL. Ayrıca, yeni bir şekil alacak tabii otel. Onunla ilgili de ilave kaynak tahsisi olacak'' karşılığını verdi.

Bakan Çelik, bu konudaki kararlılıklarını vurgulamaları açısından gelişmenin önemine değinerek, ''Taraflarla paylaştığımız konuların gereği yapılmaktadır'' dedi.

MADIMAK OTELİ'NİN SATIŞ İLANI KALDIRILDI

Madımak Oteli'nin internet üzerinden satışına ilişkin ilan yayından kaldırıldı.

Merkezi İstanbul'da bulunan Ermaks Gayrimenkul firması aracılığıyla bir internet sitesine verilen Madımak Oteli'nin satış ilanının bir süre önce yayından kaldırıldığı bildirildi. İnternet sitesinde, ilanın bulunduğu sayfaya ''Bu ilan yayından kaldırılmıştır'' ibaresi konuldu.

Gayrimenkul firması yetkilileri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamulaştırma işlemi dolayısıyla tapuya ''satılamaz'' şerhi konulduğunu belirterek, dışarıya satış işleminin durdurulması üzerine de bir süre önce ilanı yayından kaldırdıklarını bildirdi.

Geçen yıl bir internet sitesi üzerinden verilen satış ilanında, önce 9 milyon 950 bin avro fiyat biçilerek satışa sunulan Madımak Oteli'nin fiyatı, yaklaşık yüzde 20 indirim yapılarak 8 milyon avroya çekilmişti. (aa)

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/madimak-oteli-artik-devletin-_80456.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!