Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mahallede Baz Tepkisi

Ödemiş’te 50’nci Yıl İlköğretim Okulu’nun yakınındaki bir evin çatısına kurulmak istenen baz istasyonu, protesto edildi. Mahalle sakinleri Başbakanlık, ilgili bakanlıklar ve valiliği faks yağmuruna tuttu.

Hürriyet Gazetesi
Mahallede Baz Tepkisi

Ödemiş’te 50’nci Yıl İlköğretim Okulu’nun yakınındaki bir evin çatısına kurulmak istenen baz istasyonu, protesto edildi. Mahalle sakinleri Başbakanlık, ilgili bakanlıklar ve valiliği faks yağmuruna tuttu.

İzmir’in Ödemiş İlçesi’ndeki 50’nci Yıl İlköğretim Okulu’nun yakınındaki bir evin çatısına kurulmak istenen baz istasyonu, protesto edildi. Atatürk Mahallesi, Yusuf Doğan Sokak, Numara 26’da oturan Y.F. bir süre önce GSM şirketi ile iki yıllığına 12 bin dolar karşılığında anlaşarak, sözleşme imzaladı. Komşuları, Y.F.’nin evinin çatısına baz istasyonu kurduracağını öğrenince, sakıncalarını anlatıp, kendisini vazgeçirdi. Ancak, bu defa da Y.F., imzaladığı sözleşmedeki tazminat nedeniyle geri adım atamadı. Bunun üzerine Y.F.’nin komşularından Haluk Yeşilçayır, Kaymakam Abdurrah Koçoğlu ve CHP’li Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin ile görüşüp yardım istedi. Ancak, Kaymakam Koçoğlu ile Belediye Başkanı Keskin, bu konuda kendilerinin yapabileceği bir şey olmadığını, konuyu yargıya taşımaları önerisinde bulundu.

Yargıya gideceğiz

Bunun üzerine mahalle sakinleri, tepkilerini dile getiren dilekçeler hazırlayıp, Başbakanlık, Milli Eğitim, Çevre ve Orman bakanlıkları ile valiliğe faksladı. Baz istasyonunun kurulacağı binanın önünde toplanan 10 mahalle, bir basın açıklaması yaparak, tepkilerini dile getirdi. Grup adına basın açıklamasını okuyan Haluk Yeşilçayır, "Kurulmak istenen baz istasyonu bin 700 öğrencisi bulunan 50. Yıl İlköğretim Okulu’na 12 metre mesafede. Baz istasyonlarının insan sağlığını tehdit ettiği herkesce bilinmekte. Baz istasyonunun kurulmasını önlemek için, gerekirse konuyu yargıya taşıyacağız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mahallede-baz-tepkisi_71063.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!