Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mahallede Pırıl Pırıl Olan Tek Şey, Büst

Yaklaşık 25 yıl önce Tekirdağ ve Malkara’dan göç ederek Çanakkale’de Sarıçay kenarına yerleşen Romanlar derme çatma gecekondularda yaşam mücadelesi veriyor. 300 kişinin yaşadığı çoğu tek göz evlerin arasında pırıl pırıl olan tek şey, Atatürk büstü. Evlerinin çatısına Türk bayrakları astıkları dikkati çeken mahalle sakinleri, büstün temizliğine

Radikal Gazetesi
Mahallede Pırıl Pırıl Olan Tek Şey, Büst

IMG border=0 hspace=5 alt="" vspace=5 align=right src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2010\haberler\76850_çanakkale_sarıçay_2.jpg">Yaklaşık 25 yıl önce Tekirdağ ve Malkara’dan göç ederek Çanakkale’de Sarıçay kenarına yerleşen Romanlar derme çatma gecekondularda yaşam mücadelesi veriyor. 300 kişinin yaşadığı çoğu tek göz evlerin arasında pırıl pırıl olan tek şey, Atatürk büstü. Evlerinin çatısına Türk bayrakları astıkları dikkati çeken mahalle sakinleri, büstün temizliğine özen gösteriyor.

Hurda ve çöp toplayan mahalleli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile belediyenin katkılarıyla geçiniyor.  Mahalle sakinlerinden Şahin ve Zeynep Ellek çifti, tek göz odada dört çocuklarıyla, görme engelli olan Güler Avcu ise yine engelli olan eşi Erdoğan ve iki yaşındaki oğulları Ahmet ile yaşıyor. Emine Karakaş’ın düşü, elektrik olmadığı için mum ışığında çalışan oğlu Adnan Niyazi’nin okuyabilmesi.

Çay kenarındaki evinde, her gece ‘Acaba su taşkını olur mu’ diye korkarak uyuyan Karakaş’ın düşü, iyi bir ev. İsmet Paşa Mahallesi Muhtarı Özkan Vural, “Mahalle su taşkın yatağı içinde olduğu için kimse bir şey yapamıyor. Çanakkale Belediyesi, kendi imkânlarıyla burada yaşayan insanlara prefabrike evler yapıyor. 30 konut yapıldı. İmkânı olanlar ise malzemesini karşılayarak belediyeye kalıcı konut yaptırıyor” diye konuştu. (aa)

http://www.yapi.com.tr/haberler/mahallede-piril-piril-olan-tek-sey-bust_76850.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!