Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Malatya Altyapı Projelerinde 1. Sırada

Düzey Kalkınma Programları kapsamında; AB ve Türkiye tarafından finansmanı sağlanan; Merkezi Finans ve İhale Birimince yürütülen “Hibe Programlarında” Malatya İl Özel İdaresi sunduğu proje sayısı yönünden ilk sırada yer aldı.

NTV
Malatya Altyapı Projelerinde 1. Sırada Malatya

üzey Kalkınma Programları kapsamında; AB ve Türkiye tarafından finansmanı sağlanan; Merkezi Finans ve İhale Birimince yürütülen “Hibe Programlarında” Malatya İl Özel İdaresi sunduğu proje sayısı yönünden ilk sırada yer aldı.

NTVMSNBC’ ye konuyla ilgili bilgi veren Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Tarımsal Hizmetler Müdürü Ziraat Mühendisi Basri Dağdelen, yaptığı açıklamada üretilen bu projelerin büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek projelerin çoğaltılması için de çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Tarımsal Hizmetler Müdürü Ziraat Mühendisi Basri Dağdelen projelerdeki programın amacıyla ilgili şunları belirtti; “Program kapsamındaki bölgelerde hayat koşullarını iyileştirecek ve özel sektör yatırımlarını kolaylaştıracak dolayısı ile bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunacak Küçük Ölçekli Altyapı Hibe Programları bulunmaktadır. Bunlar; müşterek ticaret altyapısı projeleri, ulaşım altyapısı, çevresel altyapı, kırsal altyapı, müşterek turizm altyapı, sosyal altyapı ve kamu sağlığı projeleridir."

Dağdelen projelerini anlattı
Ziraat Mühendisi Basri Dağdelen ; Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından hazırlanarak Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne sunulan projeler konusunda da şu bilgileri verdi. “Açıkladığım hibe programı başlıklarından Küçük Ölçekli Altyapı Hibe programından, 7 adet proje hazırlanarak MFİB’ne sunulmuş, bunlardan 5 adedi hibe almaya hak kazanmıştır.

Yerel Kalkınma Girişimleri Hibe programından, 9 adet proje hazırlanarak MFİB’ne sunulmuş, bunlardan 7 adedi hibe almaya hak kazanmıştır.

Yerel Kalkınma Girişimleri Hibe Programından Toplam: 514.264,00 Euro finansman sağlanmıştır. Küçük Ölçekli Altyapı Girişimleri ve Yerel Kalkınma Girişimleri toplamında; toplam 2.585.260 Euro finansman sağlanmıştır. Bunun 2.294.317 Euro’su hibe geriye kalan 290.943 Euro’su ise yerel katkıdır” diye konuştu.

Basri Dağdelen, konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/malatya-altyapi-projelerinde-1-sirada_51994.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!