Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Maltepe Pazarı Yeniden Doğuyor

Ankaralıların yıllarca ucuz alışveriş yapabildiği ancak geçen yıl yerine iş merkezi yapılması nedeniyle kapatılan Maltepe Pazarı, Temmuz ayından itibaren eski Havagazı Fabrikası alanında hizmet vermeye başlayacak.

Hürriyet ANKARA
Maltepe Pazarı Yeniden Doğuyor

nkaralıların yıllarca ucuz alışveriş yapabildiği ancak geçen yıl yerine iş merkezi yapılması nedeniyle kapatılan Maltepe Pazarı, Temmuz ayından itibaren eski Havagazı Fabrikası alanında hizmet vermeye başlayacak. ANFA Genel Müdürü Ferhat Ertürk, Maltepe Pazarı esnafının dükkanlarını kapatmak zorunda kalmalarının ardından Büyükşehir Belediyesi’nden kendilerine yer tahsis edilmesini istediğini belirtti.

Yeni pazar Havagazı Fabrikası
Belediye Meclisi kararıyla, 400’den fazla pazar esnafının ve bin ailenin mağdur olmaması için eski EGO Havagazı Fabrikası’nın geçici olarak tahsis edildiğini anlatan Ertürk, bunun üzerine esnafın kooperatif kurarak alanda kendi imkanlarıyla modern bir pazar yeri inşa etmeye başladığını bildirdi.

Ertürk, belediye olarak ayrıca yanan Modern Çarşı esnafına da Maltepe Pazarı’nın yeni yerinde dükkan verileceğini, böylece esnafın mağduriyetinin giderileceğini kaydetti.

Maltepe Pazarı Seyyar Satıcılar Dayanışma ve İşletme Kooperatifi Yetkilisi Mustafa Karabıyık da eski Maltepe Pazarı’nın kapatılması nedeniyle esnafın zor günler geçirdiğini belirterek, Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine yer tahsis etmesinden duydukları memnuniyeti ifade etti.

Çocuk parkı ve lokanta da var
Eski EGO Havagazı Fabrikası’nın bulunduğu alanın, belediye tarafından ileride bölgede yeni bir proje uygulanması halinde esnafın pazar yerini boşaltması şartıyla tahsis edildiğini anlatan Karabıyık, bu nedenle alanda prefabrik pazar yeri inşa ettiklerini söyledi.

Karabıyık, yeni pazar yerinin modern şartlara uygun olarak yapıldığına işaret ederek, alanda çocuk parkı, otopark ve fast food dükkanlarının da yer alacağını belirtti. Karabıyık, yeni pazarda CD ile keyif verici tütün ve mamulleri ile kanunen yasaklanmış markasız ürünlerin satılmayacağını vurguladı. Yeni pazar yerinde 414 dükkanın yer alacağını, bunların 33’ünün Modern Çarşı esnafına verileceğini dile getiren Karabıyık, dükkan başına esnafın KDV hariç 400 YTL ödeyeceğini kaydetti.

4 yıl çile çektiler
Modern Çarşı Esnafı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Özdemir Göktaş ise Maltepe Pazarı’nın yeni yerinde Modern Çarşı esnafına da yer verilmesi dolayısıyla duyduğu mutluluğu dile getirdi. Esnafın dükkan başına, 5 bin YTL peşinat ve aylık 400 YTL kira ödeyeceğini anlatan Göktaş, "Modern Çarşı esnafı olarak 40 aydır ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Modern Çarşı’da 232 dükkan, 145 mağdur esnaf vardı. Bunların 33’üne yer verildi. Dükkanların tahsisi konusunda gösterdiği özel gayretleri ve yardımlarından dolayı ANFA Genel Müdürü Ferhat Ertürk’e teşekkür ediyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/maltepe-pazari-yeniden-doguyor_54132.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!