Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Manisa Müzesi 2010'da

Manisa'da müze yapımı için ayrılan 13 bin metrekarelik arsanın da yer aldığı, Manisa Pamuklu Mensucat A.Ş.’ye ait 15O bin metrekarelik arsa için Özelleştirme İdaresi’nin "5 yıl süreyle imar değişikliği yapılamaz" kararında süre 2010’da dolacak.

Hürriyet Gazetesi
Manisa Müzesi 2010'da

Manisa'da müze yapımı için ayrılan 13 bin metrekarelik arsanın da yer aldığı, Manisa Pamuklu Mensucat A.Ş.’ye ait 15O bin metrekarelik arsa için Özelleştirme İdaresi’nin "5 yıl süreyle imar değişikliği yapılamaz" kararında süre 2010’da dolacak. Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, Pamuklu Mensucat A.Ş.’nin arsasının 50 bin metrekarelik bölümünün belediye arsası olduğunu ve kendilerine de geçen yıl müze alanı olarak 13 bin metrekarelik kısmının tahsis edildiğini söyledi.

Karaköse, "Ancak, Özelleştirme Dairesi arsanın tamamı olan 150 bin metrekarelik alan üzerinde bir imar değişikliği yapıyor ve beş yıl boyunca değiştirilemez kararını alıyor. Bu kararın alınması neticesinde belediye ait olan 50 bin metrekarelik alan içinde müze yapımı olarak bize tahsis edilen 13 bin metrekarelik alan üzerinde de imar değişikliği yapamayacağımız için şu anda sadece beklemedeyiz. Paramız mevcut, projemiz hazır, 2010 yılının ilk aylarında, bu binayı yıkarak, yeni müze alanı için ilk çiviyi çakacağız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/manisa-muzesi-2010da_69373.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!