Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mardav’dan Cephe Sistemleri Çözümleri

Mardav’dan Cephe Sistemleri Çözümleri

yapi.com.tr
Mardav’dan Cephe Sistemleri Çözümleri

br/> Mardav'dan METEON Kompakt Laminat Dış Cephe Kaplaması

Şimdiye kadar binaların ısı ve su yalıtımı konusunda çözümler sunan Mardav Yalıtım A.Ş., 2005 yılı itibariyle binaların cephe kaplamaları konusunda da çözümler üretme kararı almıştır.

Bu doğrultuda uluslar arası alanda birçok Ravago Group firmasının dağıtımını yaptığı Trespa International B.V. ile Mardav Yalıtım A.Ş. arasında yapılan anlaşma sonucu firmamız Trespa Meteon Kompakt Laminat Cephe Kaplama Plakalarının Türkiye Distribütörlüğünü almıştır.

Trespa Internationa B.V. Hollanda da bulunan fabrikasından dünyanın büyük bir bölümüne sevk edilmek üzere kompact laminat panel üretimi yapmaktadır. 1960 yılında kurulmuş olan şirket günümüzde HAL Group a bağlıdır. Kompakt Laminat konusunda 4 farklı ürün sunmaktadırlar.

Bunlar;
Meteon; dış cephe kaplamaları,
Toplab; Laboratuar çözümleri,
Virtuon; Yeni nesil ürünler
Athlon; İç cephe kaplamaları

Trespa METEON dış cephe koşullarına dayanacak şekilde özel bir teknoloji ve teknik ile imal edilmiş, içeriğinde %70 oranında ahşap ihtiva eden, doğal bir cephe kaplama plakasıdır. Doğal olmasından dolayı sıcak bir görünüme sahiptir ve günümüz soğuk çehreli dış cephe kaplamalarına tam bir alternatiftir.

Yaklaşık 20 yıl kadar önce ülkemizde yüksek katlı binalar yapılmaya başlandı. Katlar yükseldikçe ve teknoloji geliştikçe bina cephelerinde çıkan sorunları çözmek için farklı kaplamalar kullanılmaya başlandı. Cephenin uzun ömürlü olması, kolay temizlenebilmesi veya kir tutmaması, estetik olması gibi değerler arandı ürünlerde.

Sonuçta, hızla betonlaşan ve yükselen şehirlerimiz bu güne kadar modern ama bir o kadar da soğuk görünümlü cephe sistemlerinin akımı etkisinde kaldı. Günümüzde etrafımızdaki binaların hemen hepsi gri veya mavi renge büründü.

Trespa Meteon bu tekdüzeliğe karşın bütün doğallığıyla, onlarca renk ve desen sunarken teknolojinin nasıl doğal hayatı koruyabileceğini, şehirlerimizin bir nebze olsun daha sıcak yüzlere kavuşabileceğini göstermektedir bize. Trespa Meteon Kompakt Laminat dış cephe kaplama plakalarının üstün özellikleri sadece renk ve desen çeşidi veya sıcak olması değil elbette. Meteon, ahşap gibi işlenebildiği için çok kolaylıkla şekil verilebilir, çizilme katsayısı ve darbe dayanımı çok yüksektir, yüzeyi cam yüzeyi gibi gözeneksizdir ve kolay kir tutmaz yada cam gibi temizlenebilir, uzun ömürlüdür ve en önemlisi temiz tutmak haricinde hiçbir bakım gerektirmez.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mardavdan-cephe-sistemleri-cozumleri_32881.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!