Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Markalı Konut Salgını Anadolu'ya Sıçradı

Son yılların yeni konut trendi olarak adlandırılan markalı konutlar, İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra Anadolu ve Trakya'nın pek çok ilinde hızla yükseliyor.

Milliyet Gazatesi/Esra Özsümeron yılların yeni konut trendi olarak adlandırılan markalı konutlar, İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra Anadolu ve Trakya'nın pek çok ilinde hızla yükseliyor.

Son iki yılda canlanan konut talebi, inşaat sektörünün canlanması ile birlikte Türk insanının konut beklentilerinin değişmesine de sebep oldu. İstanbul'un ardından Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde ardı ardına yapımına başlanan markalı konut projelerinin gördüğü ilgi, Anadolu ve Trakya'nın diğer şehirlerinde faaliyet gösteren inşaat firmalarının gözünden kaçmadı. Artık bir çok kentte inşaat kalitesi yüksek, sosyal ve sportif imkanları bol, güvenlikli ve nitelikli konut siteleri yükseliyor.

Markalı konut projelerinin en fazla yapıldığı illerin başında Konya geliyor.
Geniş tarım arazilerinin yanısıra, güçlü sanayisiyle istihdam gücünü artıran ve gelir seviyesini yükselten Konya'da artan konut talebi ile birlikte nitelikli konuta duyulan ihtiyaç yeni yapılan konut projeleriyle kendini daha fazla hissetiriyor.
Antalya ise yabancı konut yatırımcısının da talebiyle en fazla konut inşaatı yapılan iller sıralamasında öne çıkıyor. Bu sıralamayı Konya ve Antaya'dan sonra Adana, Eskişehir ve Tekirdağ - Çorlu takip ediyor.

Fiyatlar üç büyük kentle yarışıyor
Anadolu ve Trakya'da yapılan konut projelerinde fiyatlar, genellikle YTL olarak telaffuz ediliyor. Bununla birlikte dolar ve euro bazında satış yapan firmalar da var. Bu konuda en dikkat çekici nokta ise fiyatların İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerle yarışıyor olması. Bu şehirlede yeni ve markalı konutların fiyatları 51 bin YTL'den başlıyor, 500 bin YTL'ye kadar çıkıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/markali-konut-salgini-anadoluya-sicradi_49141.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!