Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Marmaray 2009'da Hazır

Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı (DLH) Genel Müdürü Niyazi Zalgı, Marmaray Projesi'nin inşaat çalışmalarının 2009 yılında tamamlana

Akşam
Marmaray 2009'da Hazır

b>Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı (DLH) Genel Müdürü Niyazi Zalgı, Marmaray Projesi'nin inşaat çalışmalarının 2009 yılında tamamlanacağını söyledi.

Ulaştırma Bakanlığı DLH Genel Müdürlüğü tarafından Marmaray Projesi'nin tanıtılması amacıyla Fenerbahçe'deki TCDD Eğitim ve Sosyal Tesisleri'nde bir toplantı düzenlendi. Toplantıda, proje hakkında bilgi veren DHL Genel Müdürü Niyazi Zalgı, Marmaray Projesi'nin Asya ile Avrupa'yı demiryolu ile birbirine bağlayarak kesintisiz bir demiryolu ulaşımını sağlayacağını böylece, İpek Yolu'nun yeniden canlandırılmış olacağını söyledi.

Projenin ayrıca, kentin doğu ile batı hattı arasında 76 kilometrelik bir raylı sistemin tesisi ile İstanbul'un ulaşımına nefes aldırma amacını taşıdığına da dikkati çeken Zalgı, şunları söyledi.

DEPREME DAYANIKLI

'İstanbul'un her iki yakasındaki demiryolu hatlarını Boğaz'ın altından geçen bir tünelle birbirine bağlayacak Marmaray Projesi kapsamında Gebze-Halkalı arasındaki 76 kilometrelik mesafede 3'ü yeraltında olmak üzere 37 istasyon bulunacak. Marmaray Projesi'nin inşaat çalışmaları 2009 yılında tamamlanacak. Ardından deneme işletmelerinin başlatılması ve 2010 yılında da sistemin tamamıyla ticari işletmeye geçmesi hedefleniyor.'

Zalgı, Marmaray Projesi'nin hizmete girmesiyle kentin trafik sorununa kalıcı bir çözüm getirilmiş olacağını ifade etti. İstanbul'un deprem bölgesi gerçeğiyle Marmaray Projesi'nin depreme dayanıklı dizayn edildiğini de kaydeden Zalgı, 'İstanbul'da yapılacak batırma tekniklerinin deprem geçirmiş ve ayakta kalmış Kobe ve San Fransisco'daki batırma tekniklerle aynı metot, teknoloji ve sağlamlıkta olacaktır' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmaray-2009da-hazir_21958.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!