Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Marmaray İşçileri Ayaklandı

Maaşlarına zam yapılmasını ve işten çıkarılan 20 arkadaşlarının geri alınmasını isteyen bir grup işçi, Marmaray'ın Yenikapı kazı alanı önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Aydın Erhan, "2007 yılından bu yana projenin Yenikapı şantiyesindeki ana firma Gama-Nurol'un taşeronu Polat Deniz İnşaat'ın maaşlarına zam

Bir Gün Gazetesi
Marmaray İşçileri Ayaklandı

Maaşlarına zam yapılmasını ve işten çıkarılan 20 arkadaşlarının geri alınmasını isteyen bir grup işçi, Marmaray'ın Yenikapı kazı alanı önünde basın açıklaması yaptı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Aydın Erhan, "2007 yılından bu yana projenin Yenikapı şantiyesindeki ana firma Gama-Nurol'un taşeronu Polat Deniz İnşaat'ın maaşlarına zam yapmadığını, sigorta primlerini eksik yatırdığını, ayrıca çalışma koşullarının da olumsuz olduğunu, işçilere ne eldiven, ne çizme verildiğini" söyledi.

Sigorta primlerinin eksik yatırılması nedeniyle SSK'ya başvuruda bulunan 20 arkadaşlarının da 16 Ocak'ta işten çıkarıldığını anlatan Erhan, şunları kaydetti:

"Ücretlerimiz zamanında ve düzenli verilmiyor. Girdi-çıktı yapılarak haklarımız gasp ediliyor. Daha önce de ücretlerimizin geç verilmesi nedeniyle eylemler gerçekleştirdik. Birkaç ay düzelme oldu ancak sürekli aynı sorunları yaşıyoruz. 16 Ocak'tan beri 80 kişi iş bıraktık ve işyerinin önünde direnişteyiz. İnsanca çalışmak ve yaşam koşulları istiyoruz. Bir an önce sorunlarımızın çözülmesini istiyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmaray-iscileri-ayaklandi_76225.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!