Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Marmaris Müzesi Yeniden Açıldı

2002 yılında güvenlik nedeniyle kapatılan Marmaris Müzesi yeniden açıldı. Marmaris Kalesi içinde yer alan müzede, farklı noktalara kameralar ve yangın uyarı sistemleri yerleştirildi.

NTVMSNBC
Marmaris Müzesi Yeniden Açıldı

002 yılında güvenlik nedeniyle kapatılan Marmaris Müzesi yeniden açıldı. Marmaris Kalesi içinde yer alan müzede, farklı noktalara kameralar ve yangın uyarı sistemleri yerleştirildi.

Dört yıl önce iki kandili çalınan ve güvenlik sorunu nedeniyle kapatılan Marmaris Müzesi yenilenmiş haliyle ziyaretçilerini bekliyor.

Marmaris Kaymakamı Abdurrahman Koçoğlu, “Başka ülkeler, Türkiye’den kaçırdıkları tarihi eserleri müzelerinde sergileyerek para basıyorlar. Bunu düşündüğümüzde müzemizin önemi daha iyi anlaşılacaktır” dedi.

Öte yandan, turizmciler müzenin tekrar açılmasından memnun olduklarını belirtiyor. Tur rehberi Erol Uysal, “Özellikle şehrimize yolcu gemisiyle gelen grupları bir içinde gezdirebileceğimiz çok yerimiz yoktu. Müzemizin eksikliği fazlasıyla bizi sıkıntıya sokuyor, turistlere neden kapalı olduğunu açıklayamıyorduk. Şimdi hem bu ayıptan kurtulduk, hem de şehir turları anlamlı hale geldi” dedi.

Yaklaşık 109 bin YTL harcanarak yeniden hizmete açılan Marmaris Müzesi’nde Helenistik, Roma, Arkaik, İslami ve Osmanlı dönemine ait çeşitli eserler sergileniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmaris-muzesi-yeniden-acildi_46018.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!