Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Martı GYO Yatırım Planını Açıkladı

Muğla İçmeler’deki Maliye Kampı ihalesinde son imzaları atan Martı GYO, Martı Resort’un yanındaki araziye ilişkin yatırım planlarını açıkladı.

Hürriyet Gazetesi
Martı GYO Yatırım Planını Açıkladı

7 Ocak tarihinde ihaleye çıkarılan Muğla/İçmeler’deki Maliye Kampı arazisine en yüksek teklifi vererek ihaleyi kazanan Martı GYO 49 yıl geçerli olacak sözleşmeyi 7 Şubat 2011 Pazartesi günü imzaladı. 

İhaleyi kazanan Martı GYO A.Ş. bu taşınmazları 49 yıl süreliğine bağımsız ve sürekli olarak kullanabilecek. Martı GYO yıllık 4 milyon 920 bin lira teklifle yaklaşık 5.5 katı bedelle aldığı ihalenin ardından yeni yatırım planlarına da başladı. Martı Grubu, yeni arazisinde yapacağı yatırım sonucunda 2 bin 200 olan toplam yatak kapasitesine 500 yatak daha ekleyerek 2 bin 700 yatak kapasitesine  ulaşmış olacak.  Arazi üzerine 500 yataklı karma kullanımlı lüks bir turizm tesisi planlayan Martı Grubu, sektördeki 45 yıla yakın tecrübesiyle İçmeler’e  kazandıracağı bu yeni tesis ile üst düzey turisti hedefliyor.

500 yataklı yeni tesis yatırımı

Martı GYO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Narin yaptığı açıklamada, “Bu ihaleyle büyüme hamlelerimizin devamı gelecek. Martı Grubu olarak bölgedeki pazar payımızı büyüterek, İçmeler’deki 477 oda 984 yatak olan kapasitemizi, 500 yatak ilave ederek 1484 yatak kapasitesine ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi. “Eşsiz bir konumda olan tesisi, Egenin incisi ve mavi yolculuk güzergâhında olan Muğla’nın İçmeler Beldesi’nde 300 metrelik sahil şeridinde, 50 dönümlük bir turizm kompleksine dönüştüreceğiz. Bölgenin ihtiyacı olan, üst düzey turistlere yönelik ve talebi hazır olan bu ürünü, hızlı bir inşaat sürecinden sonra pazara sunmayı planlıyoruz” diye konuşan Narin, böylece son 2 yıldır yüzde 100 doluluk oranıyla sezonu kapatan tesislerindeki arz ve talep dengesini sağlamış olacaklarını kaydetti. Emre Narin, İçmeler’deki yeni yatırım sayesinde yatırımcılarına ve hissedarlarına daha fazla temettü kazandırmayı da hedeflediklerini ifade ederek ”Tüm ortaklarımıza, yöre halkına ve grup çalışanlarımıza desteklerinden ötürü teşekkür ederiz” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marti-gyo-yatirim-planini-acikladi_85611.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!