Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Merkezlerin Merkezi' Kentpark

2008 yılında tamamlanması planlanan proje, otomotiv, sağlık, çocuk eğitim ve eğlence, spor, ev - dekorasyon, gençlik, sinema, gurme & lezzet ve markalar merkezlerinin bir karması olacak ve her merkez içerisinde de o konseptin önde gelen markaları yeralacak.

yapi.com.tr
1 'Merkezlerin Merkezi' Kentpark Enis Öncüoğlu (solda), İhsan Ayrancıoğlu
Avi Alkaş

br/> 'Merkezlerin Merkezi' konseptiyle Ankara - Eskişehir yolu üzerinde inşaatına başlanan Kentpark Alışveriş Merkezi, Swissotel'de düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. 2008 yılında tamamlanması planlanan proje, otomotiv, sağlık, çocuk eğitim ve eğlence, spor, ev - dekorasyon, gençlik, sinema, gurme & lezzet ve markalar merkezlerinin bir karması olacak ve her merkez içerisinde de o konseptin önde gelen markaları yeralacak.

Projenin yatırımcısı Megatürk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Ayrancıoğlu, Ankara'nın alışveriş merkezleri bakımından çok fazla seçenek sunmadığına değinerek, 'merkezlerin merkezi'ni yaratmayı hedeflediklerini belirtti. Proje için seçilen lokasyonun, üst gelir grubunun yoğun ilgi gösterdiği, üniversite ve kamu yapılarıyla hızla gelişmekte olan bir aks olduğuna dikkat çeken Ayrancıoğlu, en iyi alışveriş merkezi olmayı hedeflediklerini söyledi.

Projenin danışmanlığını üstlenen Alkaş Danışmanlık'ın Genel Müdürü Avi Alkaş ise, bugüne kadar yapılan alışveriş merkezlerinden konsept olarak farklı, doğru ayrışan ve iyi bir marka karmasına sahip olan bir merkez için yola çıktıklarını belirterek, "Ankara'ya yeni bir alışveriş bulvarı kazandırdık" diye konuştu.


Kentpark Alışveriş Merkezi
Konut, alışveriş ve yaşam merkezleri karması olacak Kentpark'ta ayrıca ofis katları da bulunacak. Üstü kapalı açık hava cadde mağazaları ile birlikte toplam 220 mağazanın bulunduğu Kentpark, üniversiteler, hastaneler ve yeni yapılmakta olan iş merkezlerine yakın lokasyonu ile Ankaralıların kolay ulaşabileceği bir alışveriş merkezi olacak. Kentpark'ın bir diğer özelliği ise içerisinde bir göletin bulunduğu ilk alışveriş merkezi olması. Ziyaretçiler, kış aylarında buz pistine dönüşecek gölette buz pateni de yapabilecekler.

Proje Detayları

Lokasyon: Ankara - Eskişehir yolu
Yatırımcı: Megatürk A.Ş.
Mimari proje: Öncüoğlu Mimarlık
Yüklenici: Mesa A.Ş.
Alışveriş merkezi danışmanı: Alkaş Danışmanlık
Konut danışmanı: Serv Otel Corporation
İnşaat alanı büyüklüğü: 177.000 metrekare
Kiralanabilir alan: 68.000 metrekare
Mağaza sayısı: 220
Sinema sayısı: 12 salon (1 IMAX)
Otopark kapasitesi: 3.000 araç
Peyzaj alanı: 24.500 metrekare

http://www.yapi.com.tr/haberler/merkezlerin-merkezi-kentpark_52420.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Ankara'da Next ve Wallis mağazalarını umarım kentparkta bulabiliriz. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!