Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mermercilere Kriz Yönetimi Eğitimi

Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) tarafından mermercilere yönelik 'Mermerci İşletmelerde Ekonomik Kriz Yönetimi' konulu eğitim semineri verildi. İkbal Otel'de düzenlenen programda, ABİGEM eğitmeni Ufuk Batum tarafından sektörsel durum analizi yapıldı ve yaşanan gelişmeler farklı açılardan ele alındı.

Zaman Gazetesi
Mermercilere Kriz Yönetimi Eğitimi

Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) tarafından mermercilere yönelik 'Mermerci İşletmelerde Ekonomik Kriz Yönetimi' konulu eğitim semineri verildi. İkbal Otel'de düzenlenen programda, ABİGEM eğitmeni Ufuk Batum tarafından sektörsel durum analizi yapıldı ve yaşanan gelişmeler farklı açılardan ele alındı. Ayrıca durumun ciddiyeti, riskler ve olası tehditlere dair vurgular yapıldı. Sektörde satın alma, tedarik zinciri, üretim ve pazarı anlama konuları da işlendi.

Batum, küreselleşmenin son dönemlerin en büyük krizini yaşattığını söyledi. Artık, korumalarla, gümrüklerle, yerel pazarlara sığınmakla krizleri atlatmanın çok olanaklı olmadığını dile getiren Batum, Amerika ve İngiltere'de baş gösteren kriz dalgası yerelde özellikle mermer sektörünü sarstığını kaydetti.

Krizden etkilenen batı ülkelerindeki yabancı yatırımcıların Türkiye'ye gelip bu topraklarda fabrikalarını kuracaklarını dile getiren Batum, " Türkiye gibi üretim tecrübesini kazanmış, güçlü mühendisleri olan, hali hazırda yerleşik güçleri olan ülkeler, Amerika'dan çıkacak olan üretimi kendi bünyesine alacak. Biz buna yüzer gezer sektörler diyoruz. Yani Türkiye'ye yüzer gezer sektörlerden birisi olan otomotiv sektörü artan bir şekilde girecek. Amerika'dan, İngiltere'den, Avrupa'dan çıkacak. Sadece otomotiv sektörü değil, onlarla ilgili onlarca yedek parça sektörü de Türkiye gibi ülkelere giriş yapacak." dedi. ABİGEM eğitmeni Ufuk Batum tarafından verilen seminer yarında devam edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mermercilere-kriz-yonetimi-egitimi_69626.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!