Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Merrill Lynch de Geliyor

Dünyanın en büyük finans ve yatırım bankalarından 1.8 trilyon dolarlık aktif büyüklüğe sahip, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in de uzun yıllar görev yaptığı Merrill Lynch de İzmir'e geliyor. Zorlu, Sabancı, Sancak ve Global başta olmak üzere Türkiye'nin önde gelen gruplarının 2 milyar doların üzerinde yatırım yapmayı planladığı Yeni Kent Merkezi'nde

Yeni Asır GazetesiDünyanın en büyük finans ve yatırım bankalarından 1.8 trilyon dolarlık aktif büyüklüğe sahip, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in de uzun yıllar görev yaptığı Merrill Lynch de İzmir'e geliyor. Zorlu, Sabancı, Sancak ve Global başta olmak üzere Türkiye'nin önde gelen gruplarının 2 milyar doların üzerinde yatırım yapmayı planladığı Yeni Kent Merkezi'nde Merrill Lynch de Türkiye'deki iş ortağı Krea Gayrimenkul ile 180 milyon dolarlık yatırımla lüks konut, işyeri ve alışveriş merkezi kurmak için arazi arıyor.

Krea Grup, konut, alışveriş merkezi, gayimenkul projelerine fon sağlıyor ve bu projelerin geliştirme, pazarlama- satış faaliyetleri ve alışveriş merkezi yönetimi ve danışmanlığını üstleniyor. Finansın yanı sıra gayrimenkul sektöründe de yatırımları olan ve bugüne kadar Türkiye'de 1 milyar dolarlık gayrimenkul projesini hayata geçiren Merrill Lynch, arsa bulması halinde yatırıma hemen başlayacak. Bölgede 50 bin metrekareye yakın yer arayan Merrill Lynch, 160 bin metrekare kapalı alana sahip gökdelen inşaatı yapmayı planlıyor.

Arsa arıyorlar

Merrill Lynch Türkiye ve Rusya Gayrimenkul Yatırımlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Otmar, İzmir'de arsa arayışlarının tüm hızıyla sürdüğünü söyledi. İzmir Yeni Kent Merkezi'nin gayrimenkul yatırımları için çok cazip olduğunu dile getiren Otmar, bu nedenle bölge ile yakından ilgilendiklerini kaydetti.

Bölgenin hızlı bir gelişim içinde olduğuna işaret eden Otmar, "Biz, Merrill Lynch gayrimenkul grubu olarak dünyanın bir çok yerinde yatırım yapıyoruz. Türkiye'de de bugüne kadar İstanbul'da 3 adet olmak üzere, Bodrum Eskişehir, Adapazarı'nda 1 milyar dolarlık gayrimenkul yatırımlarını hayata geçirdik. İzmir'de de yeni bir yatırım yapmak için kolları sıvadık. Uygun bir arsa bulmamız halinde Yeni Kent Merkezi'nde 180 milyon euro yatırımla lüks konut, işyeri ve alışveriş merkezinden oluşacak 160 bin metrekare kapalı alana sahip bir gökdelen inşa edeceğiz" dedi.

Bölge çok cazip

İzmir'in bu tür büyük projeler için bakir bir pazar olduğunu ve yeni geliştiğini vurgulayan Otmar,  pazardan pay almak istediklerini ifade etti. Bölgede birçok gayrimenkul firmasının da çalışma yaptığını anlatan Otmar, Yeni Kent Merkezi'nin gayrimenkul yatırımları için çok cazip olduğunu ifade etti. Arsa arayışlarının olumlu sonuçlanmasını beklediklerini belirten Otmar, projelerini kısa sürede hayata geçirmek istediklerini söyledi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/merrill-lynch-de-geliyor_62844.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!