Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mesa ve Nurol, Polonya'da İnşa Ettiği Maximus Toptancılar Merkezi'ni Tanıttı

İnşaat sektörü kuruluşu Mesa Mesken Sanayi A.Ş ve Nurol Holding'in, Polonya'nın başkenti Varşova'da tekstil ve hazır giyim toptancıları için yapımı

Dünyab>İnşaat sektörü kuruluşu Mesa Mesken Sanayi A.Ş ve Nurol Holding'in, Polonya'nın başkenti Varşova'da tekstil ve hazır giyim toptancıları için yapımını sürdürdüğü Maximus Toptancılar Merkezi, düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

Grand Cevahir Otel gerçekleşen toplantıda konuşan Tüzmen, projenin, önümüzdeki dönemde iki ülke arasındaki ihracat açısından çok önemli olacağını dile getirdi. Devlet Bakanı Tüzmen, 1984'te Devlet Planlama Teşkilatı'nda çalışırken Polonya'ya gidip özelleştirme konusunda ders verdiklerini ifade ederek, "Polonya özelleştirmesini tamamladı. Yaklaşık 70 milyar dolarlık yabancı sermaye girişi var. Biz, daha özelleştirmenin ö harfindeyiz" şeklinde konuştu. Tüzmen, iki ülke arasındaki ticaret hacminin bu yıl 1 milyar doları geçeceğini kaydederek, "Bunun yarısı Türkiye'den Polonya'ya yapılan ihracattır. Bunun da yüzde 30'u tekstil ve konfeksiyon ihracatıdır. Şu anda gerçekleştirilen proje buna uygundur. Polonya, tekstil açısından ihracatçılar için ideal bir pazar. İhracatı artırmanın yollarından biri de oradaki merkezlerde ithalatçılar oluşturmaktır. Bu olursa Türkiye Polonya'nın direkt tedarikçisi konumuna gelir" dedi.

Mesa Mesken Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Boysanoğlu ise bu projenin Türk ihracatçılarına yeni olanaklar yaratacağını ifade ederek, Polonya'nın, AB'ye üyeliğiyle birlikte Avrupa ile doğu arasında önemli bir geçiş noktası konumuna geldiğini kaydetti. Boysanoğlu, Polonya'daki tekstil ticaretinin dikkat çekici noktalara ulaştığına dikkat çekerek, Türk şirketlerinin de hızla gelişen bu pazarda yerini almasının önemine işaret etti.

Bu yılın sonuna kadar bitirilmesi hedeflenen Maximus Toptancılar Merkezi, 111 hektarlık alan üzerine kuruluyor. Mart ayında yapımına başlanan merkezin birinci etabında 700 işyerinin faaliyet göstereceği belirtildi. Tekstil, deri, hazır giyim ve aksesuar toptancıları için 70-300 metrekare arasında işyerlerinin bulunacağı merkezde, banka, postane, ilkyardım ve kargo gibi hizmetler de sağlanacak. Merkezin, 200 milyon dolara mal olacağı belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mesa-ve-nurol-polonyada-insa-ettigi-maximus-toptancilar-merkezini-tanitti_16600.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!