Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Metrobüs Yolu Tuzak Dolu

Edirnekapı-Avcılar arasında çalışan Metrobüs hattının Zincirlikuyu'ya kadar 10.5 kilometre uzatılması için başlatılan çalışmalar tam hızla sürüyor. Aynı anda birçok koldan yürütülen çalışmalar sebebiyle D-100 Karayolu'nun birçok yerinde yol önce üç şeritten iki şeride indirildi. Bazı bölümlerde iki şerit yol daraltılmış üç şerite çevrildi.

Vatan Gazetesi
1 Metrobüs Yolu Tuzak Dolu

Edirnekapı-Avcılar arasında çalışan Metrobüs hattının Zincirlikuyu’ya kadar 10.5 kilometre uzatılması için başlatılan çalışmalar tam hızla sürüyor. Aynı anda birçok koldan yürütülen çalışmalar sebebiyle D-100 Karayolu’nun birçok yerinde yol önce üç şeritten iki şeride indirildi. Bazı bölümlerde iki şerit yol daraltılmış üç şerite çevrildi.

Üç geliş üç geliş yolun ortasına yapılan Metrobüs yolu nedeniyle D-100 Karayolu’nda Avcılar’dan itibaren emniyet şeridi kalmadı. Edirnekapı- Mecidiyeköy arasında sürdürülen çalışmalar nedeniyle trafik kilometrelerce tıkanıyor.

Okullar açılana kadar devam

Gündüz yoğunluk sebebiyle, araçlar hız yapmadığından tehlike daha az. Ancak hava kararıp gece yarısına doğru yoğunluk da azalınca metrobüs yolu inşaatı risk yaratıyor. Büyük trafik sıkışıklığı da yaratan çalışmalar, okulların açılacağı güne kadar devam edecek.

Önlemler yetersiz tehlikeye dikkat

Aydınlatmaları sökülen yolda alınan önlemler yetersiz. Haliç Köprüsü, Okmeydanı Kavşağı, Mecidiyeköy Kavşağı yakınlarında bariyerler bitiyor sonra birden başlıyor. Sol şeride giren sürücülerin önüne aniden bariyer çıkıyor. Bariyer başlangıçlarında ışıklı, fosforlu büyük uyarı levhaları yerine bir iki trafik lambası bulunuyor. Eskileri silinip yeni yapılan çizgilere de güvenmemek gerekiyor. Yeni çizilen şeride göre giden sürücü birden yolun yarısının olmadığını görüyor.

Boğaziçi Köprüsü’nden çıkışta Zincirlikuyu Kavşağı’na gelen sürücülerin karşısına, hafriyat kamyonları çıkabiliyor. Tüm kavşak giriş ve çıkışlarında da inşaat yapıldığı için, hafriyat kamyonları, beton mikserleri 10.5 kilometrelik yolun hem sağından hem solundan her an çıkabiliyorlar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/metrobus-yolu-tuzak-dolu_62676.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Yazılanların doğruluk payı var.. Ama gerçekten tek taraflı olarak bakılıp, sadece 'eleştirmek' için yazılmış bir yazı.. Siz burda inşaatın seyrinin çok hızlı geliştiğini, normalde yıl sonunda bitmesi öngörülen projenin okul açılışına yetiştirilmeye çalışıldığını vs. belirtip bunların yanında da bu eleştirileri de yazsaydınız, pekala anlayabilirdim.. Fakat sanki 2 senedir bu inşaat varmış gibi, okullar açılana kadar devam edecek demişsiniz! Daha önce bitmesi mümkün mü? Bu kadar hızlı olduğuna dua edelim bence.. Saygılar! YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!