Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

MHP'nin Yeni Genel Merkezi Hizmete Giriyor...

Mimar Dr. Ahmet Vefik Alp tarafından 1994'den itibaren mimari projeleri hazırlanan MHP Yeni Genel Merkez Binası açılıyor. Balgat Atıf Ceyhun Ka

yapitr.com
MHP'nin Yeni Genel Merkezi Hizmete Giriyor...

b>Mimar Dr. Ahmet Vefik Alp tarafından 1994'den itibaren mimari projeleri hazırlanan MHP Yeni Genel Merkez Binası açılıyor. Balgat Atıf Ceyhun Kansu Caddesindeki yeni genel merkez binası brüt 25.000 m2 kapalı alan içeriyor ve maliyetinin 15 milyon doları aştığı tahmin ediliyor.

9, 12, ve 15 katlı üç eğrisel kitleden oluşan yapı üstten bakıldığında parti amblemi 'üç hilal' i hatırlatıyor, 2 düşey sirkülasyon şaftı üzerinde gökyüzüne yükselen kafeterya/heliport çanağı 'MHP'nin yükselişini' ni simgeliyor. Binanın ultramodern (high-tech) mimari üslubuna karşın Konya yolu tarafındaki dairesel genel başkanlık köşkü ve Atıf Kansu Caddesine bakan ana giriş portalı geleneksel mimarimizden yorumlanıyor.

Prof. Alp: İleri teknolojinin sistem ve görüntüleri geleneksel mimari uslubumuzun öğeleri ile bezendi. Bu bina küresel ile yöresel'i anlamlı bir biçimde sentezleyerek zamanı sonsuzlaştırmaktadır.

Siyaset dünyamızda 'şeffaflık' ilkesini öne çıkarmak amacıyla yapının içini boşaltarak oluşturulan orta kimatize avlu tüm katlarda çalışanların birbirini görmesine olanak sağlıyor, yapı bir bütün olarak yaşıyor. Başkanlık köşkünün iç balkonundan atrium ve katlara yönelik konuşma yapılabiliyor. Hem siyasi hem sanatsal performanslara olanak sağlayan 800 kişi kapasiteli konferans salonu ile beraber yapının içinde 2000 kişilik bir 'buluşma' olabiliyor. Binada müze, sanat galerisi, kütüphane gibi kültürel işlevlere ağırlık veriliyor.giriş katında bir kaldırım kahvesi bulunuyor.
Zemin altında kapalı garaj bulunuyor. Genel başkan hissedilmeden makamına gelip gidebiliyor. Atrium çatısı bahçe olarak düzenleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mhpnin-yeni-genel-merkezi-hizmete-giriyor-_12184.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!