Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Milas'ta Arıtma Tesisi Çalışmalarına Start

Milas'ta arıtma tesisi çalışmalarına start verildi. Yaklaşık 11 milyon dolarlık dış kredi ile yapılacak olan ve 20 ayda bitmesi öngörülen arıt

Dünyab>Milas'ta arıtma tesisi çalışmalarına start verildi.
Yaklaşık 11 milyon dolarlık dış kredi ile yapılacak olan ve 20 ayda bitmesi öngörülen arıtma tesisinin devreye girmesiyle, evsel atıklardan kaynaklanan çevre sorunlarıyla birlikte Güllük Körfezi'nin kirlenmesi önlenecek.
Vinsan-Arsan-Passavant Arıtma İnşaat AŞ ve Roediger Antagenbau firmalarının oluşturduğu konsorsiyum tarafından inşa edilecek olan Milas Atıksu Arıtma Tesisi'nin kolektör ve kolektör bağlantıları inşaatının 550 metre uzunluğundaki terfi hattı çalışmalarına başlandı. Arıtma tesisinden çıkan arıtılmış suyu doğaya verecek olan terfi hattı çalışmalarına başlanmasıyla ilgili olarak düzenlenen törene Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz, Belediye Meclisi üyeleri ve arıtma tesisinin inşaatını üstlenen Arsan firmasının Genel Müdürü Bülent Öcal, Milas Şantiyesi Proje Müdürü İlker Çakmak ile müşavir firma olan Pedan Müşavirlik yetkilileri katıldı.

Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz, "arıtma tesisinin yapılmasıyla evsel atıklardan kaynaklanan çevre kirliliği sona erecek ve ayrıca Sarıçay'a karışan evsel atıklarla Güllük Körfezi'nin kirlenmesi de böylelikle önlenmiş olacak" dedi.

Belçika ABB Bank'tan sağlanan 11 milyon dolar kredi ile yapılacak olan ve sözleşmesi geçtiğimiz ocak ayında imzalanan projenin inşaat süresi 20 ay olarak belirlendi. Firma yetkilileri arıtma tesisinin temelinin ise bir ay sonra atılabileceğini belirtirken, daha sonra tesisten Milas'a doğru 100 cm çaplı büzlerden oluşan yaklaşık 4 kilometrelik terfi hattının çalışmalarına başlayacaklarını kaydettiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/milasta-aritma-tesisi-calismalarina-start_3816.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!