Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimari Mekan Üzerine 14 Önemli Kitap

Markus Breitschmid'in 2001 basımı kitabı "Der Bauende Geist"," Friedrich Nietzsche und die Architektur"-Yapı Ruhu. Friedrich Nietzsche ve Mimarlık" adlı kitabı Karsruhe Felsefe Enstitüsü tarafından Heidegger, Kepler ve Aristotle'ın mimari mekan problemi üzerine kitapları ile birlikte, 14 önde gelen kitaptan biri seçildi.

Newswise
Mimari Mekan Üzerine 14 Önemli Kitap

br/> Markus Breitschmid'in 2001 basımı kitabı "Der Bauende Geist"," Friedrich Nietzsche und die Architektur"-Yapı Ruhu. Friedrich Nietzsche ve Mimarlık" adlı kitabı Karsruhe Felsefe Enstitüsü tarafından Heidegger, Kepler ve Aristotle'ın mimari mekan problemi üzerine kitapları ile birlikte, 14 önde gelen kitaptan biri seçildi. Kitap, geç 19. yüzyıl ve erken 20. yüzyıl mimari düşünüşünde mekanın dönüşümünü ele alması ile tanınıyor.

Enstitü tarafından seçilen diğer kitaplar şöyle: Leone Battista Alberti, "De Statue;" Aristotle, "The Categories;" Aristotle, "Metaphysics;" Aristotle, "Physics;" Rudolf Arnheim, "The Dynamics of Architectural Form;" Le Corbusier, "The City of Tomorrow;" Jacques Derrida, "Chora;" Martin Heidegger, "Building, Dwelling, Thinking;" Martin Heidegger, "The Origin of the Work of Art;" Johannes Kepler, "Harmonices Mundi;" Jean-Francois Lyotard, "The Inhumane - Reflections on Time;" Plato, "Timaios;" Vitruvius, "Ten Books of Architecture."

Breitschmid, mimari eğitimini İsviçre ve A.B.D.'de aldı; doktorasını Berlin Teknik Üniversitesi'nde yaptı; şu anda Virginia Teknik Üniversitesi'nde araştırmalarını devam ettiriyor. Araştırmaları, Alman Modernizmi ve Modernizm'in estetik düşünüşünü içeriyor.

Derleyen: Zehra Tonbul

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimari-mekan-uzerine-14-onemli-kitap_32115.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!