Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Keş Deresi Özgür Akacak
BÖLÜM SPONSORU

Mimarlık, Tasarım, Kültür ve Sanat Dergisi YAPI 300. Sayısını Yeni Yüzü ve Dopdolu İçeriği ile Kutluyor

1973'ten bu yana kesintisiz yayımlanan ve kendi alanında Türkiye'nin en uzun ömürlü dergilerinden biri olarak kültür yaşamında özel bir yere sahip olan YAPI Dergisi, artık BEK Tasarım'ın yarattığı yeni yüzüyle yayımlanacak.

yapi.com.tr
Mimarlık, Tasarım, Kültür ve Sanat Dergisi YAPI 300. Sayısını Yeni Yüzü ve Dopdolu İçeriği ile Kutluyor

apı Dergisi Kasım ayında 300. sayısını, 168 sayfalık dolu dolu içeriği ve yeni tasarımıyla kutluyor. 1973'ten bu yana kesintisiz yayımlanan ve kendi alanında Türkiye'nin en uzun ömürlü dergilerinden biri olarak kültür yaşamında özel bir yere sahip olan YAPI Dergisi, artık BEK Tasarım'ın yarattığı yeni yüzüyle yayımlanacak.


Kasım sayısında, derginin 33 yıllık yolculuğundan bir kesit sunan, YAPI'nın sayfalarında yer almış haber, proje, fotoğraf, çizimlerden oluşan 48 sayfalık bir çalışma da yer alıyor.

YAPI 300
YAPI dergisinin 300. sayısından başlayarak, farklı konulara odaklanacak yuvarlak masa toplantı dizisinin ilkinin konusu, 300. sayının kendisi oldu. Toplantıya YAPI Dergisi kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Doğan Hasol, Bilgi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Bilgin, Mimar Aslı Özbay, Mimar Cem İlhan ve 2006 Archiprix-Türkiye birincisi Didem Yavuz katıldı.

Rasyonaliteyi Reddeden Müze
Sen Nehri kıyısında yer alan ve Jean Nouvel'e ait, batı rasyonelitesini reddeden tasarımıyla Quai Branly Müzesi Afrika, Asya, Okyanusya ve Amerika yerel kültürlerine ve sanatlarına ait nesneleri, belgeleri ve çalışmaları barındırıyor.

Teksas'ta Sanat ve Mimarlık Okulu
Roto Architects'in tasarladığı Teksas A&M Üniversitesi Sanat ve Mimarlık Okulu, üniversite kampusuna giriş kapısı niteliğinde; öğrencileri işbirliğine ve diyaloğa teşvik eden akıcı sayısız iç mekâna sahip bir yapı.

Araziyle Barışık Mimari
İTÜ Geliştirme Vakfı Ekrem Elginkan Lisesi, Ayazağa Kampusu'nün doğu ucunda, arkasındaki dik yamaca yaslanan, arazi ile barışık bir yapı. Yapının tasarımı, Dr. Sedat Üründül Anaokulu ve Dr. Natuk Birkan İlköğretim Okulu'nu da tasarlayan Selim Velioğlu'na ait.

Program + Olay + Geometri = Organizasyonel İlişkiler
ArkiZON Mimarlık'ın MUDER 2006 Fuarı için yaptığı stand tasarımında, firmanın kurum kimliğiyle örtüşecek bir üst dilin yaratılması ve ürünlerle bu dilin örtüşmesi temel tasarım problemi olarak ele alınmış.

Çağdaş Dünyanın Tasarımcısı
Yemek tasarımından konsept tasarımlarına birçok alanda şaşırtıcı projeler üreten Martí Guixé'ye tasarımlarının altında yatan düşüncelerini sorduk. Katalan "ex-tasarımcı", iletişim biçimlerinden beslenme alışkanlıklarına günümüz gereksinimlerindeki değişimi gözlemleyerek çağdaş yaşamın karmaşasını yorumlayan renkli projelere imza atıyor.

Sanat ve Grafik Tasarım İlişkisi
Sanat Eleştirmeni Özkan Eroğlu yazısında, sanat ve grafik tasarım arasındaki ilişkiyi sorguluyor. Eroğlu, özellikle resim sanatının, grafik sanatını ilgilendiren öğeleri, katılıktan uzak ve kararında kullanarak net bir mesafe katettiği görüşünde.

Ayrıca;
- Bir Mimarın Evrimi: Edward Durell Stone; Ebru Özeke Tökmeci
- Kreielsheimer Geçidi Peyzaj Tasarımı; Gustafson Guthrie Nichol Architects
- Modern Yapı Malzemeleri; Ahmet Vefa Orhon
- Sürdürülebilir Sağlıklı İç Mekân Tasarımı; Karin Engvall

YAPI Kasım sayısında.........

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlik-tasarim-kultur-ve-sanat-dergisi-yapi-300-sayisini-yeni-yuzu-ve-dopdolu-icerigi-ile-kutluyor_49215.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!