Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarlık Yıllığı 2 Hazırlanıyor

“Mimarlık Yıllığı 2” hazırlanıyor Türkiye’nin önde gelen mobilya ve iç mekan donatıları tasarım ve üreticilerinden KOLEKSİYON MOBİLYA’nın, tarihin

Koleksiyon MobilyaMimarlık Yıllığı 2” hazırlanıyor

Türkiye’nin önde gelen mobilya ve iç mekan donatıları tasarım ve üreticilerinden KOLEKSİYON MOBİLYA’nın, tarihin hızlı yaşandığı bir dünyada ülkemiz mimarlık üretimini “sıcağı sıcağına” belgeleyip ön irdelemesini yapma amacıyla 2000 yılında yayımladığı “Mimarlık Yıllığı 1 – Türkiye’de Mimarlık 2000” adlı seçkinin ikincisi, elde olmayan nedenlerle uzamış bir aradan sonra yine Mine Kazmaoğlu’nun editörlüğünde hazırlanmaya başladı.

Yıllığın amacı, Türkiye sınırları içinde konumlanan ve Ocak 2000 – Haziran 20003 tarihleri arasında bitirilmiş ve kullanıma açılmış kayda değer, yeni mimarlık ürünlerinden bir seçmeyi birkaç değerlendirme metni eşliğinde kamuoyuna tanıtmak. Söz konusu tanıtım ve değerlendirmenin, ülkenin genel mimari kalitesinin yükselmesine ve bu alanda yaygın bir toplumsal bilincin oluşmasına katkıda bulunması umulmakta.

Tek yapı ölçeğinden kampus ve yerleşim alanı ölçeğine dek, kamusal ya da özel tüm yapı türlerini değerlendirecek olan yayında kentsel ve yapısal koruma ürünleri ve iç mekan düzenleme çalışmaları kapsam dışı tutuluyor.

Türkiye’deki nitelikli mimarlık üretiminin yıllık bir panoramasını çizmeyi amaçlayan bu yıllığın Seçici Kurulu’nda Abdi Güzer, Haydar Karabey, Mine Kazmaoğlu (editör), Uğur Tanyeli ve Atilla Yücel yer alıyor.

Katılımcıların çalışmalarını tanıtacak yeterli çizimi (A4), projeyi ifade edecek sayıda dia ve fotoğrafı 31 Temmuz 2003 tarihine kadar göndermeleri bekleniyor.

İletişim bilgileri
Koleksiyon Mobilya
Hacı Osman Bayırı No:35
Büyükdere – Sarıyer
80890 İstanbul

Direkt tel: 0212 223 63 27 (Barış Altan)
Santral: 0 212 299 18 10-13 (iç hat: 267 / 134)
Faks: 0 212 299 17 45 / 0 212 223 48 25
e-posta: mimyil@koleksiyon.com.tr

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlik-yilligi-2-hazirlaniyor_4928.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!