Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mortgage Düzenlemeleri Hazirana Yetiştirilecek

Mortgage sisteminin tam olarak devreye girmesi amacıyla çıkarılması gereken ikincil düzenleme çalışmaları hızlandırıldı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener başkanlığında önceki gün ilgili kurumların bürokratlarıyla yapılan toplantıda, bu düzenlemelerin bir an önce çıkarılması gerektiği sonucu çıktı.

Referans Gazetesib>Mortgage sisteminin tam olarak devreye girmesi amacıyla çıkarılması gereken ikincil düzenleme çalışmaları hızlandırıldı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener başkanlığında önceki gün ilgili kurumların bürokratlarıyla yapılan toplantıda, bu düzenlemelerin bir an önce çıkarılması gerektiği sonucu çıktı. Belli bir tarihin net olarak ortaya konulmadığı ancak haziran ayının başına kadar ikincil düzenlemelerin çıkarılmaya çalışılacağı belirtildi.

Banka görüşü istendi
Mortgage sisteminin en önemli düzenlemelerinden olan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın hazırladığı sözleşme öncesi bilgi formunu düzenleyen yönetmelik taslağının ise başta bankalar olmak üzere ilgili yerlere salı günü gönderildiği ve görüş verilmesi için 14 Mayıs Pazartesi gününe kadar süre tanındığı kaydedildi. Gelen görüşler etrafında yönetmelik taslağının revize edilebileceğini dile getiren yetkililer, ayrıca değişken faizle ilgili bir başka düzenleme üzerinde de çalışıldığını söylediler.
Yetkililer bilgi formu, değişken faiz hesaplanması ve faiz indirimi ile ilgili usul ve esaslar olmak üzere toplam 3 ikincil düzenlemenin haziran başına kadar yetiştirilmeye çalışılacağını belirterek faiz indiriminden yararlanmak isteyenlerle ilgili bir başka ikincil düzenlemenin ise acele olmadığını bir-iki ay içinde bunun da çıkarılacağını bildirdiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mortgage-duzenlemeleri-hazirana-yetistirilecek_53991.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!