Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Muğla Kongre Turizmine Aday

Muğla Kongre Turizmine Aday

Akşam EGEuğla Belediye Başkanı Osman Gürün, kent merkezine 3 milyon 250 bin YTL’ye yapacakları kongre ve kültür merkezi ile kongre turizmine aday olduklarını söyledi. Osman Gürün, belediyenin yaptıracağı ve temeli dün CHP Lideri Deniz Baykal tarafından atılan ‘’Muğla Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’’nin kent için çok büyük öneme sahip olduğunu ifade etti.

Yıl sonunda bitecek
Kentin kongre turizmine ev sahipliği yapabilmesi için birçok imkanı bulunduğunu belirten Gürün, şöyle konuştu: ‘’15 dakika gibi kısa bir sürede Gökova-Akyaka Beldesi’nde denize ulaşıyorsunuz. Özellikle Akyaka’da bulunan otel ve pansiyonlar kış ayında kullanılmıyor. Neden bu yatakları kış aylarında rezerve etmeyelim? Bu düşünceyle yola çıktığımızda Muğla’da toplantıların yapılacağı çağdaş ve modern alanların eksikliğinin ortaya çıktığını gördük. Bu eksikliği gidermek için 650 kişi kapasiteli modern ve çağdaş bir kongre merkezi yapmaya karar verdik. Yıl sonunda da bu merkezin tamamlanmasını hedefliyoruz.’’

İçinde yok yok
Muğla Üniversitesi’nde de bir kongre merkezi bulunduğunu hatırlatan Osman Gürün, ‘’Kent merkezinde yapacağımız merkezin de kısa sürede tamamlanarak hizmete girmesini sağlayacağız. Kısacası Muğla olarak Kongre Turizmi’ne talibiz’’ dedi. Kongre ve Kültür Merkezi, 3 milyon 250 bin YTL’ye mal olacak. Kongre merkezinde 580 metrekarelik yükselip açılabilen sahne platformu yanında bir de orkestra çukuru yer alacak. Her katta soyunma odası, duş ve tuvaletler bulunacak. Ayrıca merkezde terzi, kafeterya mekanlarının yanında bürolar ve sergi salonları da yer alacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mugla-kongre-turizmine-aday_40882.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!