Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mühendislerden Ormanları Koruma Sözü

Orman Mühendisleri Odası, İstanbul ormanlarını korumak için hukuki zeminde sonuna kadar mücadele vereceğini duyurdu. Oda, halkı, basını, siyasi partileri ve sivil toplum örgütlerini bu mücadeleye destek olmaya çağırdı.

Radikal Gazetesib>Orman Mühendisleri Odası, İstanbul ormanlarını hukuk zemininde sonuna kadar koruyacaklarını duyururken, halkı, basını, siyasi partileri ve sivil toplum örgütlerini de desteğe çağırdı.

'İstanbul Boğazı'nın iki yakasındaki Beykoz ormanlarının yok edildiği' iddialarına ilişkin yazılı bir açıklama yapan Orman Mühendisleri Odası, 'Acar İstanbul şirketinin, 1980'lerde ormanları keserek binin üzerinde villa yaptığı ve Orman Yasası'nda belirtilen özel ormanlardaki yüzde 6'lık yapılaşma hakkının yüzde 90'ları geçtiğini öne sürdü. Şirketin bu defa Serdaroğlu Özel Ormanı üzerinde 833 villa yapmak için on binlerce ağacı keserek, Beykoz sırtlarını tıraşladığı belirtilen açıklamada, Beykoz Belediyesi de ruhsat vererek bu duruma destek olmakla suçlandı. Açıklamada şöyle denildi: "Bu katliama, hukuksuzluğa destek verenleri kınıyoruz. 833 villadan gelecek rantın kimleri kolayca satın alabileceğini kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. Halkımız başta olmak üzere, basınımızı, siyasi partilerimizi, sivil toplum örgütlerimizi bize destek olmaya çağırıyoruz. Onlarca görev şehidi vermiş Orman Mühendisleri Odası, sonuna kadar mücadelede kararlıdır. Bir kez daha ortaya çıkan bu yağmacılığın durdurulmasını sadece bürokrasinin sırtına yükleme yerine, hükümeti gereğini yapmaya, ahbap çavuş ilişkisiyle yapılmış işlemleri geri döndürmeye çağırıyoruz. İnanmak istiyoruz ki, devletimiz hukuk tanımazların hakkından gelecek güce sahiptir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/muhendislerden-ormanlari-koruma-sozu_49770.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!