Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

‘Mükemmel’ Plastik için 70 Milyon TL’lik Yatırım

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), 70 milyon TL yatırımla Plastik Mükemmeliyet Merkezi açacak.

yapi.com.tr
‘Mükemmel’ Plastik için 70 Milyon TL’lik Yatırım

30 bin metrekare kapalı alana sahip olacak projenin ilk etabını oluşturan 3 bin 500 metrekarelik bölümünün bir yıl içerisinde faaliyete geçirilmesi planlanıyor. Tamamının gelecek dört yıl içinde bitirilmesi hedefleniyor.

Milliyet'in haberine göre, PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi, Türkiye’nin milli projelerinin temelini oluşturacak endüstriyel beceri ve yeteneklerin geliştirilmesini sağlayarak plastik sektörüne ve Türkiye ekonomisine güç katmayı hedefliyor.

‘Dünyada altıncıyız’

Merkezin açılış törenini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan ve PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu gerçekleştirdi.

Eroğlu, 2015 yılında ulaştıkları 8.6 milyon tonluk üretim kapasiteleriyle dünyada altıncı, Avrupa’da ise ikinci sırada olduklarını söyledi. Aynı yıl ihracatın değerde 4.34 milyar dolar olduğunu belirten Eroğlu, başarılı üretim ve ihracat performansıyla Türkiye ekonomisine ve sanayisine verdikleri katkıyı her geçen gün artırdıklarını kaydetti.

Eroğlu, bu hedefe kendilerini ulaştıracak en büyük atılımın ise katma değerli üretimi artırmak olduğunu vurgulayarak, “Bugün dünya plastik mamul ihracatını yönlendiren ilk 10 ülkenin birim ihracat fiyatı 5.3 dolar/kilogram, plastik hammadde ithalat fiyatı ise ortalama 2 dolar/kilogram ve her 1 kilogramlık üretim ve ihracatta ortalama 3.3 dolar katma değer sağlıyor” diye konuştu.

ETİKETLER: PAGEV
http://www.yapi.com.tr/haberler/mukemmel-plastik-icin-70-milyon-tllik-yatirim_150156.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!