Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Müteahhitin Gözü Kara

Risk yönetim ve sigorta danışmanlığı şirketi Aon Risk Service Ülke Yöneticisi Nejat Tolunay, 45 ülke arasında Türk müteahhitlerinin ağırlıklı olara

Türkiyeb>Risk yönetim ve sigorta danışmanlığı şirketi Aon Risk Service Ülke Yöneticisi Nejat Tolunay, 45 ülke arasında Türk müteahhitlerinin ağırlıklı olarak yatırım yaptığı 6 ülkenin, ortalamanın üstünde riskli olduğunu bildirdi.

Türk işadamlarının müteahhitlik alanında önemli işler yaptığına dikkat çeken Tolunay, yarın İstanbul’da yapılacak olan “Risk Yönetimi Zirvesi”nde Türk şirketlerinin yurt dışı yatırımlarında firmaları bekleyen politik ve ekonomik risklerin ayrıntılı olarak değerlendirileceğini söyledi. “Sınır Ötesi Yatırımlarda Risk Yönetimi” başlıklı zirvede, Türk işadamlarının yurtdışında yatırım yaptıklarında karşılaştıkları riskler ele alınacak, işadamlarının kendilerini koruma altına alacak yöntemler anlatılacak.

Yapılan araştırmaya göre Türk müteahhitleri yaklaşık 45 ülkeye yatırım yapıyor. En yüksek risk barındıran Rusya, Türkmenistan, Kazakistan, Suudi Arabistan, Libya ve Bulgaristan’da 500 milyon dolar ve üstü yatırım yapıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhitin-gozu-kara_10784.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!