Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Müzedeki Mezar Odasının Asma Tavanı Düştü

Türkiye'nin en büyük kapalı müzeleri arasında yer alan Antalya Müzesi'nin ek binası bir hafta önce hizmete girdi. Ek binadaki mezar odasının metal plakalardan hazırlanan asma tavanının bir bölümü dün öğle saatlerinde yerinden koparak büyük bir gürültüyle düştü.

Vatan Gazetesiürkiye'nin en büyük kapalı müzeleri arasında yer alan Antalya Müzesi'nin ek binası bir hafta önce hizmete girdi. Ek binadaki mezar odasının metal plakalardan hazırlanan asma tavanının bir bölümü dün öğle saatlerinde yerinden koparak büyük bir gürültüyle düştü. Bu sırada odada bulunan turistler arasında kısa süreli panik yaşandı.

Ek bina içinde yeni hazırlanan mezar odasının resmi açılışı yapılmamasına rağmen turistlerin gezmesine izin verdiklerini söyleyen Antalya Müze Müdürlüğü yetkilileri, asma tavandan plakaların düşmesi üzerine bu bölümü ziyarete kapattıklarını belirtti. Mezar odasının şalterini indirip elektriklerini kesen müze yetkilileri, bu bölüme kimsenin girmemesi için güvenlik şeridi çekti.

Müze görevlilerinin naylon güvenlik şeridini odadaki heykellere ve mezar taşlarına bağlamasını tarihe saygısızlık olarak yorumlayan bazı turistler tepki gösterdi. Müze görevlileri, asma tavandaki çökmenin Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bildirildiğini, biran önce onarım çalışması yapılacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muzedeki-mezar-odasinin-asma-tavani-dustu_46461.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!