Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Nabucco'da İnşaat 2011'de Başlıyor, İlk Gaz 2014'te Akacak"

Alman enerji devi RWE İş Geliştirme Başkanı Jeremy Ellis "Nabucco'da her şey yolunda gidiyor. İlk gaz 2014'te akacak ve beklenenden daha fazla gaz olacak" dedi.

Sabah GazetesiNabucco Doğalgaz Boru hattı projesinin Alman ortağı Enerji devi RWE yöneticileri Almanya Başbaşkanı Angela Merkel'in Türkiye ziyareti öncesi Nabucco çalışmalarını değerlendirdi. SABAH'a konuşan RWE Proje Geliştirme Başkanı Jeremy Ellis, Nabucco projesinde her şeyin yolunda gittiğini belirterek "Nabucco'da Türkiye ile çalışmak çok güzel. Projede 2011'de inşaata başlayacağız ve 2014'te ilk gaz Avrupa'ya ulaşacak" dedi.

Projenin 4 yıl erteleneceği ifadelerini şaşkınlıkla karşıladıklarını anlatan Ellis "Görüyoruz ki bazı açıklamalar basına yanlış aktarıldı. Sizi temin ederim ki sadece yanlış anlaşılma var. Açıklamayı yapan Sayın Komiser Günther Oettinger bu karışıklığı giderecek bir demeç vereceğini bizlere söyledi" dedi.

Fazlasıyla gaz var

RWE olarak Türkmenistan'la doğalgaz üretimi ve üretilecek gazın Nabucco'ya tedariki noktasında önemli bir anlaşma imzaladıklarını anlatan Jeremy Ellis "Biz Türkmenistan'la anlaşmayı imzaladık. Diğer ortaklarımızdan da Azerbaycan ve Kuzey Irak'ta anlaşmaya yakın oldukları mesajını alıyoruz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nabuccoda-insaat-2011de-basliyor-ilk-gaz-2014te-akacak_78032.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!