Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ne Olacak Limanın Hali

İzmir Büyükşehir adayları, İzmir Limanı'na el attı. Adaylar, Alsancak Limanı'nın büyütülmesinden, marina yapılmasına kadar projeler gündeme getiriy

Akşamb>İzmir Büyükşehir adayları, İzmir Limanı'na el attı. Adaylar, Alsancak Limanı'nın büyütülmesinden, marina yapılmasına kadar projeler gündeme getiriyor.

'Liman dağınık kaldı'
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Ahmet Piriştina, Alsancak-Turan ve Bayraklı'ya uzanan alanın kentin liman fonksiyonuna uygun şekilde düzenleneceğini söyledi. Piriştina, 'İzmir'in kıyılarında düzenleme yaptık. Ancak, liman bölgesi dağınık kaldı. O bölgeyi de diğer kıyılarıyla düzenleyeceğiz' diye konuştu.

'Sınırsız destek'
AKP adayı Taha Aksoy, limanın genişletilmesi ve körfezin derinleştirilmesi gerektiğini söyledi. DYP adayı Yüksel Yalova da 'Çeşme limanı RO-RO taşımacılığı ve Çandarlı Limanı konteyner taşımacılığı kapasitesini arttıracak düzenlemelerle, limanın turist gemilerine hizmet üretecek hale getirilmesi için sınırsız destek vereceğiz' dedi.

'Marina şart'
ANAP Adayı Bahri Vreskala da İzmir'e marina yapılmasının şart olduğunu belirtti. SP adayı Oya Akgönenç ise Pasaport'u marina yapacaklarını söyledi. SHP adayı Fehmi Işıklar, limanın Çandarlı'ya kaydırılması gerektiğini belirtti. DSP adayı Saffet Başaran ise Alsancak Limanı'nın özerkleşmesi için girişimde bulunacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ne-olacak-limanin-hali_10097.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!